Boynunuzdaki yaşlanma belirtileri

Boynunuzdaki yaşlanma belirtileri

Boynumuz yüzümüzden sonra güneşe en çok maruz kalan bölgelerimizden birisi. Hal böyle olunca, zamanla yaşlanma belirtileri güneşle de birleşip boyun bölgesinde fazlaca belirginleşebiliyor.

Boynunuzdaki yaşlanma belirtisi olan izleri ve anlamları bazen karışık olabilir. Bunları sizin için derledik.

YATAY ÇİZGİLER

Boynumuzdaki bu çizgiler biz yaşlandıkça cildimizin gücünü ve esnekliğini yitirmesinden kaynaklanır. Ciltteki kolajen üretiminin azalmasıyla,fazla güneş ışığına da maruz kalınınca, bu çizgiler ortaya çıkar. Çözümü oldukça zordur ancak küçük yıllardan itibaren bol su tüketimi size bu konuda oldukça fayda sağlayacaktır.

POİLİKODERM SORUNU

Yine fazla güneşe maruz kalınmasından kaynaklı, boynun iki kenarında meydana gelen kırmızımsı ve turuncumsu lekelerdir. Düzenli güneş kremi kullanımı ile azaltılabilecek bir durumdur.

SARKIK DERİ

Önlenmesi en zor yaşlılık belirtisidir. Yaşlandıkça vücut daha az kolejon üretir. Bu da derinin sertliğini ve gerginliğini yitirmesinin en önemli sebebidir. Bol nemlendirme, germe ve çene çekme hareketleri ile bir miktar olsun önlenebilecek bir sorundur.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler