Brezilya Cevizi ile Kendinizi Yenileyin Brezilya Cevizi ile Kendinizi Yenileyin

Brezilya Cevizi ile Kendinizi Yenileyin

Sağlığa çok faydalı bir besin olan Brezilya cevizinin şaşırtıcı etkilerini öğrendiğinizde, onu öğünlerinizden eksik etmeyeceksiniz.

KALP SAĞLIĞINI DESTEKLİYOR

Yüksek oranda omega-3 içeren Brezilya cevizi, kalp sağlığına olumlu etki yapmaktadır. Magnezyum, E vitamini ve doymamış yağ içeren Brezilya cevizi, kolesterole de olumlu yönde katkı yapmaktadır.

CİLDE İYİ GELİR

Brezilya cevizi omega-3, E, C vitaminleri yönünden zengin bir besin olduğu için cilt sağlığı için faydalıdır.

TROİD BEZLERİNİ ÇALIŞTIRIR

Brezilya cevizi, troid bezinin çalışmasına etki ederek vücuttaki hormon üretimi dengesini desteklemektedir.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR

Selenyum, C ve E vitaminleri yönünden zengin olan Brezilya cevizi, bağışıklık sistemini destekleyici etki göstermektedir.

MOTİVE EDER

Vücut yeteri kadar selenyum alamazsa stres, anksiyete, yorgunluk gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalır. Brezilya cevizi, selenyum yönünden zengin bir besin olduğu için tüketildiğinde serotonin miktarını artırır ve strese iyi gelir.

KİLO VERMEK İÇİN

Lif ve protein içeriği yüksek olan Brezilya cevizi, vejeteryan beslenenler ve diyet yapanlar için önemli bir besindir. Brezilya cevizi, lifli yapısı sayesinde uzun süre tok tutar.

SAÇLARA İYİ GELİR

Aminoasit olan L-arginin maddesi içeren Brezilya cevizi, saçlarını kalınlaştırmak isteyenler için çözüm olmaktadır.Selenyum ve E vitamini içeren Brezilya cevizi, saçların kırılmasını azaltıcı etki gösteriyor.

ANTİOKSİDANDIR

Brezilya cevizi, yüksek oranda antioksidan içermesi ile kronik hastalıklara iyi gelmektedir.

SİNDİRİME DESTEK OLUR

Lifli bir besin olan Brezilya cevizi, bu sayede sindirim sistemine destek olmaktadır. Gastrik ülser probleminin giderilmesinde de yardımcı olur.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler