Bu Alışkanlıklar Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor Bu Alışkanlıklar Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Bu Alışkanlıklar Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Bağışıklığı güçlendirmek için hayatınıza küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Bağışıklık sistemini zayıf düşüren durumlara karşı neler yapmanız gerektiğini mercek altına alıyoruz.

Günlük hayatın koşuşturmasından sağlığınız yeterince vakit ayıramıyorsunuz. Ama bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek ve yeni alışkanlıklar edinerek sağlığınıza özen gösterebilir; bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

MEVSİMSEL DEĞİŞİMLERE KARŞI SAĞLIKLI BESLENİN

Mevsimsel alerjiler, grip ve soğuk algınlığı gibi sağlık sorunları bağışıklık sistemini zayıflatmaktadır. Mevsimsel değişimlerde sağlığınızı risklerden korumak için yapabileceğiniz en iyi şey sağlıklı beslenmek olacaktır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için C vitamini alımına önem vermelisiniz. Günlük C vitamini alımına dikkat etmeli; limon, portakal, greyfurtve mandalina gibi C vitamini kaynaklarına yönelmelisiniz.

C vitaminine ek olarak antioksidanlar da bağışıklığı güçlendirici etki gösterir. Bunun için beslenme programınıza badem, ceviz,avokado, yeşil sebzeler ve biber gibi besinleri ekleyebilirsiniz.

Günlük lif alımını ihmal etmek bağışık sistemine zarar vermenize yol açar. Tam buğday ekmeği, siyah pirinç, bulgur ve diğer lif oranı yüksek besinleri sofranızda bulundurmanız, yeterince lif almanızı sağlayacaktır.

SEYAHATİN ETKİSİNDEN RESTORATİF YOGA İLE KURTULUN

Seyehat etmeyi seviyorsanız ya da iş nedeniyle sık sık şehir dışına çıkıyorsanız, bu durum, beslenme düzenin bozulması, yorgun ve uykusuzluk gibi sorunları beraberinde getirecektir. Bu olumsuz etkiler bir araya geldiğinde ise bağışıklık sistemi zarar görür.

Restoratif yoga yaparak, seyahatin getirdiği olumsuz etkilerden kurtulabilirsiniz. Hayatınızın parçası haline gelecek restoratif yoga, seyahat yorgunluğu atmanızı ve enerjinizi tazelemenizi sağlayacak.

STRESE KARŞI NEFES EGZERSİZLERİ YAPIN

Vücudunuzda enfeksiyonlarla savaşan bağışıklık hücreleri, stres tarafından bastırılmaktadır. Bu da stresin bağışıklık sistemine zarar vermesine yol açar. Bunu engellemek için nefes egzersizleri yapabilirsiniz.

Nefes egzersizi dersleri alarak ve benzeri uygulamalara katılarak nefes kontrolü yapabilir; stres seviyesinin düşmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler