Bu alışkanlıklar ilişkinize zarar veriyor

Bu alışkanlıklar ilişkinize zarar veriyor

İlişkinizin sağlıklı bir zeminde devam edebilmesi için bazı alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. İlişkinize zarar veren alışkanlıklardan kurtulduğunuzda daha sağlıklı ve uzun soluklu bir ilişkiye sahip olacaksınız.

İlişkiler durağan değil, değişkendir. Devamlı aynı davranışları göstermek ya da yanlış alışkanlıklarda ısrar etmek ilişkinize zarar verebilir. Bu yüzden kendinizi güncellemeli ve davranışlarınız gözden geçirmelisiniz.

DEVAMLI ÖZELEŞTİRİ YAPMAK

Özeleştiri yapmak doğru ve yerinde bir davranıştır. Ancak bunu abartmak ve devamlı kendinizi eleştirmek, partnerinizin gözünde sizi olumsuz bir karakter gibi görünmenize neden olabilir.

OLUMSUZ DÜŞÜNMEK

Hayatınızda gelişen ve değişen olaylara negatif pencereden bakmak, sevgilinizin gözünde mutlu edilemez biri olarak algılanmanıza neden olabilir.

AŞIRI DUYGUSAL DAVRANMAK

Mükemmel görünmek için aşırı duygusal davranmak ve partnerinizin her dediğini onaylamak ilişkinize zarar verebilir. Sizde görüşlerinizi ve duygularınızı uygun şekilde açıklamalısınız.

KENDİNİZİ TESLİM ETMEK

Tek taraflı düşünmek uzun soluklu bir ilişki için ideal değildir. Kedisini ona tamamen teslim etmek ve tüm dengeleri karşıya bırakmak ilişkinizde sorunlara neden olabilir.

GEÇMİŞE TAKILIP KALMAK

Sürekli geçmişi gündeme getirmek ve geçmişte olan şeylere takılıp kalmak partnerinizi sizden soğutmaya yeter de artacaktır.

LAFI DOLANDIRMAK

Partnerinize bir şey söylerken direkt söylemek yerine ima yolu ile bir şeyler ifade etmeye çalışmanız devamlı yanlış anlamalara ve gereksiz tartışmalara neden olabilir.

ÇOK ŞÜPHECİ OLMAK

Partnerinizin sizden birşeyler gizlediğini düşünmek ve devamlı onun yalanını aramak, onu sizden soğutabilir. Çünkü devamlı gözaltında olmak normal rahatsız edecek ve size karşı olumsuz bir algı oluşmasına neden olacaktır.

FAZLA KONTROLCÜ OLMAK

Her şeyi kontrol altına tutmaya çalışmak ve detayları içinde boğulup kalmak partnerinizin sıkılmasına neden olacaktır.

Önerilen Haberler