Bu Besinler Anne Karnındaki Bebeği Güçlendiriyor

Bu Besinler Anne Karnındaki Bebeği Güçlendiriyor

Hamilelik döneminde anne adayları, bebeğin gelişimine katkıda bulunan besinler tüketerek, bebek sağlığını koruyabilirler.

Hamilelik döneminde tüketilen bazı besinler bebek sağlığı için zararlıyken, bazı besinler anne karnındaki bebeği güçlendiriyor. İşte bebeği güçlendiren besinler.

Havuç: Zengin mineral ve vitaminler içeren havuç, bebeğin gelişimine katkı sağlar. Bebeğin kemik sağlığına ve göz sağlığına büyük katkısı vardır.

Mango: A ve C vitaminleri yönünden zengin olan mango, zengin bir potasyum kaynağıdır.

Yumurta: Omega 3 deposu olan yumurta, bebeğin zeka gelişimini ve beyin gelişimini olumlu yönde etkiliyor.

Avokado: Bebeğin beyin gelişimi için katkıda buluna avokado, anne adayının da sindirim sistemini düzenliyor.

Kuruyemişler: Bakır, potasyum, kalsiyum ve E vitamini gibi zengin besleyici içeriği olan kuruyemişler, faydalı yağlar da içermektedir.

Balık: Zengin bir protein kaynağı olan balık, ölçülü şekilde tüketilmelidir. Sardalya, alabalık, beyaz balık, somon ve ton balığı hamilelik döneminde tüketilebilecek balık türleridir.

Yulaf: Bebeğinize B vitamini ve lif desteği veren yulafı, ara öğünlerde ve kahvaltılarda tüketebilirsiniz.

Yoğurt: Eski dönemlerden bu yana besin ve şifa kaynağı olarak kullanılan yoğurt, magnezyum, sodyum ve kalsiyum içeriği ile bebeğinizi güçlendiriyor.

Kırmızı biber: A ve C vitaminiyönünden çok zengin bir besin olan kırmızı biber, anne adayı ve bebek için çok besleyici özellikleri vardır. Kırmızı biber, enerji verir, hasarlı hücreleri onarır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler