Bu Besinler Mutluluk Veriyor! Bu Besinler Mutluluk Veriyor!

Bu Besinler Mutluluk Veriyor!

Doğal antidepresan özelliği olan bazı besinler, yedikçe mutlu ediyor. Tek amaçları sizi mutlu etmek olan besinleri yakından tanımak ister misiniz?

Menü seçiminde kararsızsanız sizi mutlu etmek isteyen besinlere menünüzde yer verebilirsiniz. Bu besinler damağınıza lezzet, içinize mutluluk veriyor...

BİTTER ÇİKOLATA

Feniletilamin maddesi içeren bitter çikolata, uyarıcı etki göstererek kişinin mutlu olmasını sağlar. Birçok kişinin çikolata olan bağımlılığının altında bu madde yatmaktadır.

BEZELYE

Vücudun seratonin üretimine yardımcı olan folat, bezelyede bol miktarda bulunmaktadır. Biraz mutluluk için sofranızda bezelyeye verebilirsiniz.

SOMON BALIĞI

Antidepresan özelliğe sahip olan somon balığı, esansiyel yağ asitleri ve omega 3 içeriği yönünden zengin olması ile depresyonla etkin şekilde mücadele etmeyi sağlar. Depresyondan uzaklaşmak için somon balığını daha fazla tüketebilirsiniz.

MAKARNA

Makarnada bulunan karbonhidrat, insana mutluluk hissi veren serotonin hormonunu tetikler. Makarna, dolaylı yoldan da olsa sizi mutlu eder.

ISPANAK

Ispanağın içeriğinde bulunan kalsiyum, potasyum ve magnezyum beyne kan akışını sağlayarak rahatlık ve moral verir.

CEVİZ

Cevizin yapısında tripofan isimli aminoasit bulunur. Bu madde, vücudun seratonin hormonunun salgılanmasını artırdığı için mutluluk hissi verir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler