Bu besinler vücudu temizliyor

Bu besinler vücudu temizliyor

Sağlıklı beslenerek vücudunuzun hastalıklara karşı direncinizi artırabilir, vücudunuzu arındırarak sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirsiniz.

Limon, üzüm, maydanoz ve domates gibi besinler sofranıza lezzet katmakla kalmıyor, vücudunuzu temizleyerek sağlık bulmanızı sağlıyor. İşte vücudunuz temizleyen besinler ve işlevleri…

LİMON

Anitoksidan ve C vitamini deposu olan limon, vücudu detoksifiye eder ve bağışıklığı güçlendirir. Düzenli şekilde limon tüketerek safra kesesi ve karaciğer sağlığını koruyabilir, sindirim sürecini rahatlatabilirsiniz. Güne bir bardak ılık limonlu suyla başlamak size iyi gelecektir.

KUŞKONMAZ

Toksik maddelerin idrar yoluyla vücuttan atılmasını sağlayan kuşkonmaz, vücudu temizleme özelliği yanında oldukça besleyici olması ile öne çıkmaktadır.

MAYDANOZ

Antioksidanlar, flavonoidler ve içerdiği antienflamatuar bileşenleri ile karaciğeri, böbrekleri ve gastrointestinal sistemi temizler.

DOMATES

C vitamini yönünden oldukça zengin olan domates, serbest radikalleri önlemede ve kalp sağlığını korumada başarılıdır. Likopen yönünden zengin olması bu konuda onu çok güçlü yapar.

ÜZÜM

Sindirime yardım eden ve karaciğeri geliştiren üzüm, kolesterolü düzenleyen, kan ve dokuları temizleyen antioksidanlarla doludur. Kuru ve taze olarak tüketilebilen üzümü şeker sorunu olmayanlar günde 1-2 avuç tüketebilir.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.