Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Bu hatalar çamaşır makinelerinin ömrünü kısaltıyor

Çamaşır makinesini kullanırken farkında olmadan onlara zarar veriyor olabilirsiniz. Çünkü hata olduğunun bile farkında olmadığınız bazı hatalar, çamaşır makinelerinizin ömrünü tüketiyor.

Çamaşır makinesi kullanımında bilinçli davranmamak, onların bozulmasına, zaman ve bütçe kaybına uğramanıza neden oluyor. Önemli püf noktalarına dikkat ederek çamaşır makinelerinizi daha uzun süre sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz.

DETERJAN MİKTARI

Daha hijyenik bir yıkama için deterjanı fazla kullanıyorsunuz ama bu durum hem çamaşır makinenize hem de kıyafetlerinize zarar verir. Kıyafetlerinin solmasına neden olan bu durum, aynı zamanda çamaşır makinenizde tortulanmaya neden olarak zararlı hale gelmektedir.

PARÇACIKLI KIYAFETLER

Boncuk, pul ve sabit olamayan detayları olan kıyafetlerin parçaları koparak çamaşır makinesinde sürpriz arızalara neden olabiliyor. Bu yüzden bu tarz kıyafetleri yıkama filtresi ile makineye atmak en doğrusu olacaktır.

TEMİZLEMEMEK

Çamaşır makinenizi tam performansla kullanmak için onu belirli periyotlarla temizlemelisiniz. Boş çalıştırma, filtre temizleme ve dış yüzey temizliği aşamaları ile genel temizliği belirli zaman dilimlerinde yapmalısınız.

SU ISISI AYARI

Narin çamaşırlar için soğuk su ısı ayarını kullanıyorsunuz. Ancak bu durum makinenizin yeterince temizlenmesinin önüne geçmektedir. Bu yüzden soğuk suyla yıkamadan sonra sıcak suyla yıkama yapmak makinenizin kendini temizlemesine yardım edecektir.

YIKAMA SONRASI BEKLEMEK

Yıkama sonrası çamaşırların makinede bekletilmesi, çamaşır makinesinin körük kısmında küflenmeye neden olur. Aynı zamanda kötü kokuya da neden olan bu duruma önlem olarak yıkama sonrası hemen makine boşaltılmalı ve lastik kısım kuru bez ile silinmelidir.

Önerilen Haberler