Bu hatalar cildinizi yaşlandırıyor

Bu hatalar cildinizi yaşlandırıyor

Cildinizi sağlıklı tutmak için birçok uygulama yapıyorsunuz. Maskeler, serumlar özel uygulamalar ve çok daha fazlası. Ancak yaptığınız bazı hatalar cildinizi yaşlandırarak cilt bakım uygulamalarınızın işlevsiz olmasına neden oluyor.

Farkında olmadan yaptığınız bazı hatalar cildinizin yaşlanmasına neden oluyor. Cildinizin sağlıklı kalması ve cilt bakım uygulamalarınızdan verim alabilmeniz için cildinize zarar veren hatalardan kaçınmalısınız.

GÜNEŞ IŞIĞINA FAZLA MARUZ KALMAK

Güneş ışığında yeterli sürede kalmak D vitamini sentezi ve farklı konularda fayda sağlıyor. Ancak gereğinden fazla güneş ışığında kalmak, ciltte kırışıklıkları, cilt tonu eşitsizlikleri ve benlerin sayısında artış gibi sorunlara neden olabiliyor.

BİLİNÇSİZ GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI

Güneş kremi kullanıyor olmak güneşten korunduğunuz anlamına gelmez. Kullandığınız güneş kreminin görünür ışık ve kızılötesi ışınlara karşı koruma sağlaması gerekir. Cildinizin türüne göre güneş kremi seçmeli ve kullandığınız güneş kremini uygun şartlarda muhafaza etmelisiniz.

YETERSİZ SU TÜKETİMİ

Yeterli oranda su içmezseniz cildinizde kuruma meydana gelir. Günde en az 10 bardak su tüketerek cildiniz ihtiyaç duyduğu su ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

NEMLENDİRMEMEK

Deniz, güneş ve havuz üçgeni cildinizin hızlı kurumasına neden olur. Bu yüzden cildiniz nemlendirici uygulamaları aksatmamalı ve doğru ürün ve uygulamalarla cildinizin nemini korumalısınız.

GÜNLÜK BAKIMLARI AKSATMAK

Cildinizi makyaj ve dış etkenlerin etkisi ile birken toz, kir ve yağ gibi maddelerden arındırmak için günlük bakım yapmalısınız. Bu konuya hassasiyet göstermezseniz cildinizde sivilce ve pürüzlü yapı oluşumu sorunu ortaya çıkacaktır.

GÖLGEDE OLMAMAK

Güneşe çıktığınız zaman ne kadar korunsanız da güneş ışınlarının zararlı etkisinden korunmak için detayları de düşünmelisiniz. Özellikle güneşin tepede olduğu saatlerde gölgede olmalısınız. Balkon ve bahçede olsanız dahi güneş kremi kullanmalı ve korunmalısınız.

SAĞLIKSIZ ATIŞTIRMALIKLAR

Doymuş yağ oranı yüksek gıdalar, kızartılmış şekerli unlu gıdalar ve işlenmiş gıdalar siyah nokta oluşumu cilt yüzeyinde pürüzlenme gibi sorunlara yol açar. Bu yüzden tükettiğiniz besinlerin sağlıklı olduğundan emin olmalısınız.

Önerilen Haberler