Bu Yöntemler Göğüs Kırışıklıklarını Yok Ediyor

Bu Yöntemler Göğüs Kırışıklıklarını Yok Ediyor

Yüzünüz kadar hassas olan göğsünüz, en az yüzünüz kadar ilgiye ihtiyaç duyar.

Beslenme düzeniniz, uyku pozisyonunuz, bakım uygulamalarınız ve duş şekliniz göğüs sağlığınızı etkileyen ana unsurlardandır.

SIRT ÜSTÜ YATIN

Yan pozisyonda uyumak, göğsünüzde kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Bunu engellemek için sırt üstü pozisyonda uyumalısınız. Uyku esnasında pozisyonunuzun fazla bozulmaması için dizinizin altına bir yastık koyabilirsiniz. Vücudunuzun her iki yanına birer yastık koyarak pozisyonunuzu sırt üstü şekilde tutabilirsiniz.

DUŞTA SICAK SUDAN KORUYUN

Duş alırken yüksek sıcaklıkta suyun direkt göğüs bölgenize gelmesini engelleyin. Yüksek sıcaklıkta su, cildin doğal yağlarının kurumasına ve kırışık görünüm oluşmasına yol açar. Duş suyunun baş, omuz ve sırtınıza doğru gelmesini sağlayın.

ŞINAV ÇEKİN

Göğüs kaslarınızın daha genç ve zinde kalması için şınav çekebilirsiniz. Duş öncesi 20 şınav çekmek göğüs bölgesi yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

ALOE VERA ETKİSİ

Aloe veranın gençleştirici etkisini göğsünüzde kullanabilirsiniz. Taze aloe vera jelini göğsünüze uygulayın. 20 dakika bekleyin. Ilık su ile cildinizi durulayın. Böylece cildiniz doğal yoldan nemlenecek ve dehidrate olmayacak. Bu uygulama aynı zamanda kırışıklıkları da giderecek.

MASAJ YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

Göğüs bölgesindekikan akışını uyarmak, cildinizin oksijenle dolmasını ve uyarılmasını sağlar. Parmaklarınıza biraz nemlendirici alarak hafifçe masaj yapmak göğsünüze masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Önerilen Haberler