Bu Yöntemler Kuru Saçları Nemlendiriyor

Bu Yöntemler Kuru Saçları Nemlendiriyor

Günlük hayatın temposu, yanlış saç ürünleri ve yanlış saç bakım yöntemleri saçların kurumasına yol açabiliyor. Kuru saçları nemlendiren yöntemlerle, nemli ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI

Kuru saçlar için uygulanacak en iyi yöntemlerden biri zeytinyağıdır. E vitamini içeren zeytinyağı, aynı zamanda antioksidandır.

Zeytinyağı formülü için zeytinyağını bir cezvede ısıtın. Biraz bekletip ılık hale gelmesini sağladığınız zeytinyağını saçınızın ucundan köküne kadar masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu formülü haftada bir defa uygulamanız yeterlidir.

YUMURTA

Lesitin ve protein, saçın yumuşamasını sağlamaktadır. İçinde bol miktarda protein ve lesitin bulunan yumurta yıpranmış ve kuru saçların canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Yumurta akı ve 2 yemek kaşığı ılık suyu karıştırın. Sonra bu karışımı saç diplerinize uygulayın.Saçınızdaki karışımı 15 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Bu işlemi haftada 1-2 defa yapabilirsiniz.

MAYONEZ

Saç bakımında popüler bir uygulama olan mayonez, cansız ve kuru görünen saçları canlandırıyor.

Mayonezi saçınızın uç kısımlarından dibine kadar fırça yardımıyla sürün. Saçınıza 1 dakika boyunca masaj yapın. Sonra saçınızı streç film kullanarak sarın. 1 saat bekledikten sonra saçınızdaki karışımı yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

AVOKADO

Önemli bir cilt bakım seçeneği olan avokado, canlı ve parlak saçlar için birebirdir.

Öncelikle avokadoyu blendırdan geçirin. Elde ettiğiniz karışımın içine jojoba yağı ve buğday tohumu yağı ekleyin. Saçlarınızın kökünden ucuna kadar karışımı sürün ve saçınıza bone takın. Yarım saat bekleyip saçlarınızı yıkayın. Bu işlemi haftada 2 defa uygulamak yeterlidir.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.