Bulaşık Makinesi Temizleme Rehberi Bulaşık Makinesi Temizleme Rehberi

Bulaşık Makinesi Temizleme Rehberi

Mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan olan bulaşık makineleri, temizliği uygun şekilde yapıldığında, daha uzun ömürlü olacaktır.

Bulaşık makinesinin verimini artırmak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak istiyorsanız, bulaşık makinesinin temizliğine dikkat etmelisiniz. Böylece mutfaktaki yardımcınız size daha uzun süre hizmet edebilir.

PATATES UYGULAMASI

Patatesleri makinenizin üst kısmına dizin ve durulama programını başlatın. Bu işlemden sonra makinenizin kirlerden arındığını göreceksiniz.

DİŞ FIRÇASINDAN YARDIM ALIN

Bulaşık makinesinin tıkaç ve filtre bölümünde oluşan kalıntıları temizlemek için diş fırçası kullanabilirsiniz. Sirke ilave ederek size zorluk çıkaran kirlerle mücadele edebilirsiniz.

LİMON SUYU TEMİZLİĞİ

Bulaşık makinesinin deterjan bölümüne limon suyu ekleyin. Limon suyunun asidi, makinenizdeki lekeleri çıkarmaya yardım edecektir.

KÜÇÜK DETAYLAR

Bulaşık makinesinin verimini artırmak ve hasarlardan korumak için küçük detaylara dikkat etmelisiniz. Bulaşık makinesinin altında bulunan pervaneyi çıkarıp temizliğin yapabilirsiniz. Diş fırçası ve havlu kullanarak yağ ve kir lekelerini çıkarabilirsiniz.

EV YAPIMI TABLET

1 bardak boraks, 1 bardak karbonat, 3 bardak limon tuzu, yarım bardak kaya tuzu, 1 bardak çamaşır sodası, 20-25 damla uçucu yağ.

Tüm malzemeleri karıştırın. Karışımı deterjan haznesine doldurun.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler