Burçlara göre dekorasyon tarzları

Burçlara göre dekorasyon tarzları

Her burcun kendine has özellikleri vardır. Bu özellikler, bağlı oldukları gezegenin enerjisi ile bizlere de yansır. Peki hayatta aldığımız en küçük kararlarda bile etkili olduğunu düşündüğümüz burçların yaşam alanlarımızı belirlememizde ne kadar rol oynadığını biliyor musunuz?

Aşağıda burçlar ve bağlı oldukları gezegenlerden aldıkları özellikleri sizin için listeledik.

Koç Burcu

Savaşçı Mars gezegeni tarafından yönetilen Koç burçları için vazgeçilmez olan renk kırmızıdır. Hayatlarının her alanında en çok kırmızı renge yer veririler. Dekorasyonda da kırmızı rengini çok fazla kullanırlar.

Boğa Burcu

Venüs tarafından yönetilen boğa burçlarının rengi yeşildir. Boğa burçları, lüksün ve bolluğun simgesi olan Venüs ve yeşil rengi hayatlarının merkezinde tutmayı severler. Yeşil boğalar için güveni, parayı ve doğayı temsil eder.

İkizler Burcu

Merkür yönetiminde olan İkizler burcunun birden fazla rengi vardır. Gümüş, mavi, gri ve sarı renk onların zekaları ve hareketliliklerini en iyi yansıtan renklerdir. Bu burçtaki kişiler cıva gibi hareketli ve hızlıdır.

Yengeç Burcu

Ay zarafeti, temizliği ve anaçlığı simgeler. Yengeç burcunun yönetici gezegeni olan Ay kişilere kendi renginin yansımalarını sunar. Yengeç burçları yönetici gezegenlerinin rengi gibi beyaz ve krem renklerini ve diğer açık renkleri tercih etmelidirler.

Aslan Burcu

Güneşin yönetiminde olan Aslan burcu kişileri tıpkı mensubu oldukları gezegenin renkleri gibi sarı, kırmızı ve turuncu renkten hoşlanırlar.Parlak ve gösterişli dekorasyon ürünleri onlar için çok uygun olur.

Başak Burcu

Sağlıklarına çok önem veren Başak burçları temiz ve detaycılardır. Yeşil renginin en sakin ve pastel halleri onları çok iyi yansıtır. Yönetici gezegenleri olan Merkür Başak burçlarına kahverengi ve gri rengini de yansıtır.

Terazi Burcu

Venüs gezegeninin zarafetini alan Teraziler, pastel pembe renkleri ve gök mavisinden hoşlanırlar. Estetik güzellik ve uyum da terazilerin vazgeçemediği bir başka önemli detaydır.

Akrep Burcu

Burçlarınrenkleri ve anlamlarını incelediğimizde; Plüton gezegeninin manyetik çekiminde olan akrep burçları için siyah ve lacivert rengi çok cezbedicidir. Ayrıca koyu kırmızı, bordo onların derin tabiatlarının ifadesi olabilir. Dekorasyonda bu renkleri çok özgürce kullanırlar.

Yay Burcu

Kendine has özellikleri ve zevkleriyle dikkat çeken Yay burçlarının rengi lila, leylak ve mor tonları denilebilir. Yaşam alanlarını dekore ederken Jüpiter'in iyimser elektriğinin enerjisini de alana yayarlar.

Oğlak Burcu

Satürn gezegeninin yönetiminde olan Oğlak burcu gezegenin disiplinli yönünden etkilenmiştir. Ciddi bir yapıya sahiptirler. Koyu tonlar olan siyah, kahverengi ve gri onları ve zevklerini en iyi yansıtan renklerdir.

Kova Burcu

Elektriğin ve dehanın yöneticisi olan Uranüs gezegeni aynı zamanda Kova burcunun da yöneticisidir. Bu burçta doğanların kişilerin favori rengi elektrik mavisi denilebilir.

Balık Burcu

Rüyaların ve derin okyanusların yöneticisi Neptün, Balık burcunun da yöneticisidir. Toplumda hassas yapılarıyla tanınan Balık burçları uçuk beyaz, deniz yeşili ve buğulu gök mavisinden hoşlanırlar. Dekorasyon ve aksesuar seçimi sırasında daha sade seçenekle yönelirler.

Önerilen Haberler