Burun Kurumasını Engelleyen Doğal Çözümler

Burun Kurumasını Engelleyen Doğal Çözümler

Burun kuruluğu yaşam kalitenizi düşüren ve sağlığınızı tehdit eden bir sorundur. Pratik ve doğal yöntemlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Burun kuruluğu yaşayanlar için çözüm olan buhar maskesi ve doğal yağlar, evde kolayca uygulanacak özel formüllere dönüşüyor.

ALOE VERA JELİ VE BADEM YAĞI

Badem yağı burun deliğinin esnek ve yumuşak olmasını sağlayan doğal bir nemlendiricidir. Aloe vera da burnun rahatlamasına yardım eder. Bu ikilinin uyumu ile rahat bir nefes alacaksınız.

Gerekli malzemeler: Yarım çay kaşığı badem yağı, çeyrek çay kaşığı aloe vera jeli

Badem yağını ve aloe vera jelini birbirine karıştıın. Karışımı burun deliklerinize sürdükten sonra pamukla tıkayın 5 dakika bekledikten sonra pamuğu çıkarın. Ilık suyla burnunuzu durulayın. Nefesinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Gerekli malzemeler: Yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, pamuklu kulak çubuğu

Hazırlanışı: Mikrodalga fırına kase içinde Hindistan cevizi yağını koyup 10 saniye ısıtın. Yağın sıvı hale gelmesi yeterlidir. Kulak pamuğu çubuklarını yağa batırın ve burun deliklerinize sürün. Bu uygulamayı günde 3 defa yaparak burnunuzu rahatlatacaksınız.

BUHAR KASESİ

Kurumuş mukozanın zararlarını en aza indirmek için buhar kasesi uygulamasını yapabilirsiniz. Kısa sürede etkili sonuçlar almak istiyorsanız buhar kasesini uygulayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler: Havlu, sıcak su, büyük bir kase

Birkaç bardak suyu kasenin içinde kaynatın. Sonra kaseyi masanın üzerine koyun. Yüzünüz kaseye yakın olacak şekilde kaseye doğru eğilin. Havluyu başınıza örtün. Buharın yüzüne temas etmesini sağlayarak buharı teneffüs edin. Bu şekilde 10 dakika bekleyin. Bu uygulamadan 10 dakika sonra Hindistan cevizi yağı uygulaması yapın.

Önerilen Haberler