Bütçe Dostu 10 Avrupa Tatil Rotası

Bütçe Dostu 10 Avrupa Tatil Rotası

Bütçenizi sarsmadan Avrupa'nın en güzel ülkelerini ve en güzel şehirlerini keşfedebilirsiniz.

1.İTALYA/ CALABRİA

Haritalarda İtalya'nın çizme görünümünü kazanmasını sağlayan coğrafi şekle sahip olan Calabria, çizme figürünün ayak kısmını oluşturmaktadır. Doğal görünümü ile etkileyici bir coğrafyaya sahip olan Calabria, iklimi, kıyıları ve doğası ile dikkat çekiyor. İtalya'nın çok bilinmeyen bir bölgesi olan Calabria'da ekonomik şartlarda tatil yapabilirsiniz.

2.FRANSA / STRASBOURG

Avrupa'nın bürokrasi merkezlerinden biri olan Strasbourg, diplomatik havası yanında doğal havası ile ziyaretçilerini etkiliyor. Ortaçağ kültürünü yansıtan şehir, Paris ile kıyaslandığında oldukça ekonomik bir seçenektir.

3.MACARİSTAN / BUDAPEŞTE

Tuna nehrinin ikiye ayırdığı Budapeşte, ihtişamlı mimarisi ile ziyaretçilerini büyülüyor. Tarihi dönemlerde önemli bir merkez olan Budapeşte, o dönemin izlerini yansıtıyor. Bütçenizi sarsmayacakkoşullarda tatil yapmayı sağlayan Budapeşte, fotoğraf makinenizi elinizden bıraktırmayacak güzelliklere sahip.

4.MAKEDONYA / OHRİ

Ohri gölünün kenarında bulunan Ohri şehri, Osmanlı ve Bizans döneminden izler yansıtmaktadır. Berrak suyu olan gölünde yüzme ve tekne turu gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Nefis lezzetlere ve tatil seçeneklerine uygun ekonomik şartlarda sahip olabilirisiniz.

5.SIRBİSTAN / BELGRAD

Avrupa'nın kapısı konumunda olan Belgrad, Sava ve Tuna nehirlerinin kesiştiği noktadadır. Osmanlı'nın sınır şehri olan Belgrad'da pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Vizesiz Belgrad seyahatiniz ekonomik açıdan uygun bir seçenektir.

6.BOSNA HERSEK / SARAYBOSNA

Başkent Saraybosna, yurtdışında kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz bir şehirdir. Tarihi ve lezzetleri ile yabancılık çekmeyeceğiniz şehir, ekonomi olarak da oldukça uygundur.

7.ROMANYA / BÜKREŞ

Balkanların Paris'i olarak bilinen Bükreş, görkemli yapıları, sanat merkezleri, tarihi yerleri ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

8.HIRVATİSTAN / ZAGREB

AB'nin çiçeği burnunda üyesi Hırvatistan,Avusturya-Macaristan İmparatorluğu döneminden kalma eserleri ve değerleri ile Zagreb şehrinde misafirlerini ağırlıyor. Bu deneyimi yaşamak için yüklü bir masrafa girmenize de gerek yok.

9.ALMANYA / HAMBURG

Oldukça kalabalık bir şehir olan Hamburg, limanları ve ihtişamlı yapıları ile görkemli bir şehir turu sunuyor. Kozmopolit bir yapısı olan Hamburg, dünyanın farklı coğrafyalarından kültürlere, izlere ve eserlere rastlamak mümkün.

10.SLOVAKYA / BRATİSLAVA

Viyana ile yakın olan Bratislava, günübirlik gezilerle Viyana ve Bratislava gezisi yapmaya imkan sağlıyor. Viyana'ya göre oldukça ekonomik bir seçenek olan Bratislava, tarihi dokusu ile ilgi çekiyor.

Önerilen Haberler