Bütçenizi Sarsmadan Seyahat Edebileceğiniz En Ucuz Ülkeler

Bütçenizi Sarsmadan Seyahat Edebileceğiniz En Ucuz Ülkeler

Uçak bileti ve vize işlemleri için tonla para döktükten sonra bir de ülkedeki yaşam masraflarını düşünmemiz gerekir. Oysa bazı ülkeler vardır ki çok cüzi bir miktara krallar gibi gezebilirsiniz. İşte, size en ucuz ülkeler…

En ucuz seyahat yollarını araştırıyorsanız bu haber size göre. Günlük 5 dolara hostellerde kalmak yada 25 dolara muhteşem bir tatil yapmak istiyorsanız, bu ülkelere dikkat.

HİNDİSTAN

Hem mistik havası hem de egzotik coğrafyası ile Hindistan yaşanılması zor bir ülke olsa da turistler için ucuzluğu ile ideal bir yer oluyor. Günlük 25-30 dolara konaklamadan, müze ziyaretlerine ve yemeğe kadar birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

VİETNAM

Başkent Hanoi'ye giden insanların da çok iyi bildiği gibi Vietnam baştan sona gezilmeye müsait ve muhteşem bir ekosisteme sahip bir ülkedir. Yeşil coğrafyası ve farklı kültür yansımaları ile Vietnam cebi de rahatlatıyor. Günlük 4 dolar konaklama masrafı, 5 dolar yemek masrafı ve diğer harcamalar ile yaklaşık 30 dolara bir gününüzü rahatça geçirebilirsiniz.

UKRAYNA

Hem vizesiz ve pasaportsuz sadece kimlikle gidebileceğiniz hem de ucuz bir yer arıyorsanız şayet ilk rotanız Ukrayna olabilir. Asya'nın adeta eğlence ve gece hayatı merkezi olan Ukrayna'da konaklama Türk Lirası ile geceliği 25 Liraya dahi gelmiyor. Yemeğin en fazla 5 dolar olduğu coğrafyada cebinizdekinden daha azını harcayıp döneceksiniz.

KAMBOÇYA

Kamboçya inanılmaz bir doğa ve tarih sunar size... Özellikle Angkor Tapınağı bölgesi tek başına turizm kaynağıdır. Bu ülke için söylenen ilk şey dünyanın en ucuz ülkelerinden biri olmasıdır. Öyle ki 3 dolara çok lüks bir otelde konaklayabilir ve en fazla 5 dolara karnınızı doyurabilirsiniz.

ENDONEZYA

Endonezya deyince pek emin olamasanız da balayı için akla gelen Bali'nin burada olduğunu düşündüğümüzde, gözümüze daha farklı gelecektir. Dünyanın yağmur ormanları cennetine sahip olan bu egzotik adanın pahalı olduğunu düşünenler yanlış yerlere bakmışlar. Günlük 25 dolara geçinebilecekleri gibi 33 dolara bir villa dahi kiralayabilirler. Hatta emekli olunca yaşanacak yerler listesinde güzel bir yeri vardır kendilerinin.

Önerilen Haberler