Buzdolabınızdaki tok tutan doğal atıştırmalıkları keşfedin

Buzdolabınızdaki tok tutan doğal atıştırmalıkları keşfedin

Sıcak yaz mevsiminde günlerin uzunluğu ve günlük koşturmaca içerisinde çoğu zaman yediklerimize ve içtiklerimize dikkat edemez hale geliyoruz. İşte bu noktada gün içerisinde fazla acıkmadan tüketebileceğiniz bazı atıştırmalıkları sizler için derledik.

Ev, iş, trafik stresi derken maalesef beslenme düzenimiz konusunda ipin ucu kaçabiliyor. Özellikle yaz aylarında tüm gün dışarıda olduğumuzda ara öğünlerimizi atlayıp akşamında çok ağır öğünler yiyerek günü tamamlıyoruz. Aslında çantamızda taşıyacağımız minik atıştırmalıklar ile midemizin çok da acıkmasına izin vermeden ona doyma hissi verebiliriz.

SALATALIK ÜZERİNE DEREOTU

Dereotu, içindeki ödem söktürücü madde ile sizi rahatlatacaktır. Salatalık ise hepimizin bildiği gibi çoğunluğu su olan ve sevilen bir seçenektir. Biraz yoğurta karıştırdığınızda ferah ve tok tutan bir seçeneğe dönüşür.

KURU KAYISI VE CEVİZ

Hem tatlı ihtiyacınızı kayısı ile karşılayıp hem de ceviz ile tokluk hissi yaratabilirsiniz. Kayısı ve ceviz her zaman birlikte güzel bir ikilidir. İçindeki Omega 3 ise, cevizi bolca tercih etmeniz için güzel bir neden.

AYRAN VEYA KEFİR

Hem kan basıncını düzenleyen hem de verdiği ferahlık hissiyle her zaman tercih edilen ayran ve kefir midenizi hem rahatlatır hem de uzun vadeli tokluk hissi sağlar.

SÜTLÜ KAHVE

Kahve tek başına tüketildiğinde tokluk hissi yaşatmayabilir ancak süt ile birleştiğinde her zaman güzel bir seçenektir.

ÇEŞİTLİ MEYVELER

Meyveler, mevsim fark etmeksizin her zaman çantanızda bulunması gereken; sizi, gününüzü ve anınızı kurtaracak süper kahramanlardır. Çantanıza atacağınız bir muz, elma, portakal ya da birkaç mandalin günü tamamlamak için iyi birer seçenek olacaktır.

Önerilen Haberler