Canan Karatay önerdi: Kurtlu elma yiyin

Canan Karatay önerdi: Kurtlu elma yiyin

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, dikkat çeken tavsiyelerde bulundu. Son verdiği röportajda sağlıklı yaşamın ipuçlarını veren Karatay, kurtlu elmanın temizlenerek yenmesini tavsiye etti.

Sıradışı beslenme önerileri ile dikkat çeken Canan Karatay, bu kez de kurtlu elma önerisinde bulundu. Prof. Dr. Canan Karatay, meyve tüketimi konusunda kurtlu elma tüketimini tavsiye ederek, "Yerseniz kurtlu elma yiyin, diyorum. Kurdu yemeden elmayı yesinler." dedi.

"KURTLU ELMA YİYİN"

Beslenme konusunda örnekler vererek tavsiyelerde bulunan Canan Karatay "Şekerli, gazlı içecekler çok tehlikeli. Hepsinin içinde maalesef bilhassa meyveli olanlarda, bromür denilen bir zehir var. Bütün vücutta bu hastalıkları başlatan da bromür. Bunun insan vücudunda yeri yok. Kavun, karpuzlar çıkmaya başladığında hastalarımın ürik asitleri yükseliyor. Bu yüzden her şeyin aşırısı zararlı olduğu gibi kavun, karpuz tüketimine de dikkat edilmelidir. Çok bilinenin aksine kırmızı et, yumurta, kuru fasulye veya protein ürik asidi yükseltmez. 'Yerseniz kurtlu elma yiyin' diyorum. Kurdu yemeden elmayı yesinler." ifadelerini kullandı.

Önerilen Haberler