Çanta Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Çanta Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Çanta satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Kadınların vazgeçilmez tamamlayıcı aksesuarı çantalar için kimi zaman bir servet ödüyoruz. Peki satın aldığınız çantalar her zaman beklediğimiz kalite ve kullanışı sunuyor mu? Stilinize uygun olduğuna karar verip hemen fiyatını sorduğunuz bir çantada aslında dikkat etmeniz gereken pek çok nitelik olmalı. Fiyat aralığı ne olursa olsun seçtiğiniz çantanın beklediğiniz kullanışlı sunması ve uzun ömürlü olması için alırken bu önerilere dikkat etmenizde fayda var.

Çanta satın alırken amacınıza uygun seçimler yapmak en önemli kriterdir. Katılacağınız bir davet için ya günlük kullanım için aynı ebatlarda tercih etmek yanlış bir seçim olur. Günlük kullanım için eşyalarınızın sığabileceği geniş çantalar her zaman avantajlı bir seçim olacaktır. Örneğin beğendiğiniz bir çantaya cüzdanınızın sığıp sığmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Çantanızın kumaşı ve yapıldığı malzeme de dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Bu seçimi daha çok mevsimlere göre belirleyin. Sonbahar ayları için deri çantalar, sıcak yaz ayları ve ilkbahar için keten, kumaş çantalar kullanabilirsiniz.

Çantanızın içinde harmanlanan eşyalarınız içinde kayboluyorsanız daha çok gözü ve bölmesi olan bir çanta en doğru seçim olacaktır. Birden fazla bölmesi olan çantada; çaldığında açılamayan telefon, bir türlü bulunamayan anahtar derdine son verebilirsiniz.

Mağazaya gittiğinizde ilk gözünüze çarpan beğendiğiniz renkteki çantalar oluyorsa yalnız değilsiniz... Ancak unutmayın ki satın alacağınız çantanın gardırobunuzda bulunan kıyafetlerle uyum sağlayacak renkte olması sizin için bir avantaj. Bu sebeple sürekli kullanacağınız bir çanta için rengarenk seçimler yapmak yerine siyah, bej, lacivert tonları daha uygun olabilir.

Kaynak: Yenikadin.com
Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.