Çay Poşetlerini Kullanabileceğiniz Farklı Uygulamalar Çay Poşetlerini Kullanabileceğiniz Farklı Uygulamalar

Çay Poşetlerini Kullanabileceğiniz Farklı Uygulamalar

Pratik içecek keyfiniz poşet çayı temizlik, güzellik ve sağlık amacıyla kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Poşet çayları sadece içeceklerinizi kolayca hazırlamak için kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Poşet çayları, güzellik, sağlık ve hijyen gibi çok farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Cam yüzeyler: Kullanılmış poşet çayları tekrar demleyin. Dem suyunu camlarınıza, aynalarınıza sıkın. İz bırakmayan bezle silin. Yüzeylerin pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Kötü kokuları gideriyor: Birkaç tane poşet çay ile beraber nane ya da limon kullanarak ayakkabıları kötü kokulardan kurtulabilirsiniz. Klozet, ayakkabılar ve çekmeceler, poşet çaylarla mis gibi kokacak.

Çay banyosu: Birkaç tane poşet çayı geniş bir kaseye koyun. Kaseye sıcak su koyun. Yüzünüzü kaseye yaklaştırın ve sıcak buharı hissedin. Bu yöntem cildinizin nemlenmesini ve gözeneklerin açılmasını sağlayacak.

Çay maskesi: Kullanılmış çay paketlerini buzdolabında soğuttuktan sonra gözlerinizin üzerine kapatıp 4-5 dakika bekleyin. Bu uygulama göz altı lekelerinin gitmesini sağlayacak.

Tava bakımı: Siyah çay poşetlerini tavalarınıza sürün. Bu tavalarınızın ömrünü uzatacaktır.

Kaşıntılar için: Kullanılmış poşet çayları cildinizde kaşıntı ve kızarıklık olan bölgeye sürün. Kısa sürede rahatlama sağladığını göreceksiniz.

Bitki bakımı: Evde bitkileriniz varsa kullanılmış çay poşetlerini bitkilerin diplerine koyarak onların canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Siğil: Kullanılmış ve soğumuş 2 adet çay poşetinden birini siğilin üzerine koyun. 15 dakika bekletin. Sonra diğer çay poşetini koyun 20 dakika bekletin. Bu uygulamayı birkaç gün devam ettirerek etkili sonuç alacaksınız.

Zorlu lekeler: Tava ve tencerelerde karşılaştığınız zorlu lekeler için çay poşetlerini kullanabilirsiniz. Akşam lekenin üzerine kullanılmış çay poşetini koyun. Sabah lekenin kolayca çıkacağını göreceksiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler