Çayın İçerisine Süt Ekleyip İçerseniz...

Çayın İçerisine Süt Ekleyip İçerseniz...

Bizim 5 çayı diye adlandırdığımız akşamüzeri ziyafetlerinin İngilizlere ait olduğunu biliyor muydunuz? Aslında İngilizlere ait olan bu geleneği İngiliz çayı ile taçlandırmak istiyorsanız birazdan vereceğimiz tarifi uygulayabilirsiniz. İşte İngiliz çayı nedir, İngiliz çayı nasıl yapılır sorusunun cevabı…Meşhur İngiliz çayını hazırlamak için dük veya düşes olmanıza gerek yok. İngiliz çayı, çaydan ziyade İngiliz kültürünün gelenekselleşmiş lezzetleri arasında yer alıyor. İngilizlerin ritüelleri haline gelmiş, adeta kültürlerinin bir parçası olan İngiliz çayı tarifini arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. İngiliz çayının nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz tarifi mutlaka deneyin. 

İngiliz çayı tarifi

Malzemeler 

¾ siyah çay

4 yemek kaşığı şeker şurubu (damak tadınıza göre daha az ya da daha çok ekleyebilirsiniz)

1 kalıp buz küpü

½ bardak süt (damak tadınıza göre daha az ya da daha çok ekleyebilirsiniz)

Blendır

İngiliz çayı nasıl yapılır?İngiliz çayını yapmaya başlarken ilk olarak şeker şurubunu hazırlayın.  1 bardak suyu kaynattıktan sonra içerisine 1 bardak şeker ekleyin.

Ocağı kısın şekerler eriyinceye kadar karıştırın. Bütün şekerin erimesi yaklaşık 20 dakikanızı alabilir. Oluşan şeker şurubunu ekledikten sonra buzdolabına koyun. 

İkinci adım olarak çayı hazırlamaya başlayın. . ¾ bardak suyu kaynatın. Sonrasında bardağın içerisine 2 poşet siyah çay ekleyin. 2 dakika demlenmesi için bekleyin. 

Son adım olarak tüm malzemeleri karıştırın. İlk olarak buz ve sütü blenderdan geçirin. Yaptığınız çayı da üzerine ekledikten sonra 5 yemek kaşığı şeker şurubu ekleyin. büyük taneler yok olana kadar karıştırın.

Önerilen Haberler