Çekmediği Çile Kalmayan Kadın: Dilber Ay

Çekmediği Çile Kalmayan Kadın: Dilber Ay

63 yaşındaki Türk halk müziğinin sevilen ismi Dilber Ay kalp krizi nedeniyle aramızdan ayrıldı. Acılarla dolu bir geçmişe sahip olan Dilber Ay'ın hayat hikayesi…

"Zorunda mıyım?," "Tavukları pişirmişem" türküleri ile kalbimizde yer tutan güçlü kadın Dilber Ay, acı dolu bir hayata sahipti. İşte, zorluklarla dolu Dilber Ay'ın hayatı…

İLKOKUL 3. SINIFTA OKULU BIRAKTI

1 Ocak 1956'da Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okuyabildi. Çok fakir bir ailenin çocuğu olmasına rağmen, ailesiyle birlikte Kahramanmaraş'tan Ankara'ya göç etmiş ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşmişlerdi.

13 YAŞINDA YAŞLI BİR ADAMLA ZORLA EVLENDİRİLDİ

Düzce'de okula devam edemeyip, 13 yaşında babasının zoruyla yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce'ye ses aramak için radyocular gelmişti. O zamanlar sesinin güzel olduğunu kanıtlamak için radyoya hemen katıldı ve "Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim" türküsünü söyledi. Radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını Dilber Ay birinci olarak kazandı. Evlendiği adamdan genç yaşta çocukları oldu. 2 çocuğunun ardındanyaşlı adamdan ayrıldı ve radyoda tanındı.

KENDİSİNE TECAVÜZ ETMEK İSTEYEN KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

60 albüme sahip olan Ay, konuk olduğu bir televizyon programında yıllar önce Almanya'da bir konser sırasında kendisine tecavüz etmek isteyen kişiyi öldürdüğünü anlattı. "Bu dünyada namusuma, ekmeğime, şerefimle oynama. Bu yüzden yaptım." şeklinde açıklama yapan Dilber Ay, işlediği cinayet yüzünden Frankfurt'ta 8 ay 20 gün cezaevinde kaldığını açıkladı.

İKİNCİ EŞİ İLE AŞK EVLİLİĞİ YAPTI

Dilber Ay 'Beynelmilel' filminde oynadı ve ilk rolünde Altın Koza Ödülünü aldı. Murat Şeker'in yönettiği 'Hayat Sana Güzel' isimli filmde derol alan ünlü isim, 1998'de şimdiki eşi İbrahim Karakaş ile evlendi. Bir röportajında evliliğiyle ilgili konuşan Dilber Ay, "İlk günkü sevgi ve heyecan ikimizde de hâlâ var. Zaten olmasa bugünlere gelemezdik." demişti.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.