Çiftlerin tercih ettiği 5 trend düğün seremonisi

Çiftlerin tercih ettiği 5 trend düğün seremonisi

Evlilik törenlerini kendilerine has ve anlamlı kılmak isteyen çiftler yeni trend olarak seremonilere yönleniyorlar. Düğünü daha renkli ve çiftleri daha bağlayıcı yapan bu seremoniler için 5 trend belirledik.

Nikah kıymanın ötesinde kendi birliktelikleri simgelemek için çiftler artık seremoniler gerçekleştiriyorlar. Geçmişten gelen ya da modern dünyada oluşturdukları bu seremoniler çok çeşitli olarak kendine yer buluyor.

1- HANDFASTİNG SEREMONİSİ

Batı Avrupa ülkelerinde genellikle seküler bir bağlılık için ortaya çıkan pagan geleneği handfasting, çiftlerin ellerini birleştirmesi ve bağlaması ile gerçekleşir. Bağlı şekilde taahhütte bulunurlar. Son zamanlarda özellikle yabancı ülkelerde yaygınlaşan bu folklorik seremoni oldukça trend oldu.

2- KUM SEREMONİSİ

Çiftler 2'şer farklı renkte kum seçiyorlar. Seçilen kumlar için ortaya uzun bir vazo konuyor genelde. Önce damat ilk kumu döküyor. Sonra damat ve gelin birlikte kumu döküyorlar. Böylece birlikte bir şeyler inşa ederek ilişkilerine başlıyorlar. Birlikte yuva kurma sembolleri barındıran bu seremoni son birkaç yıldır tercih ediliyor.

3- BİRLİKTE YEME SEREMONİSİ

Birlikte yemek yaşam boyu birlikte zaman geçirmeyi simgeliyor. Birçok kültürde ne yendiği değişiklik gösterse de hemen her kültürde düğünde ortak yenen bir yiyecek oluyor. Türkiye'de bu pasta olarak kabul edilebilirken başka kültürlerde bal ya da içki olabiliyor.

4- ÇAY SEREMONİSİ

Çin'de geleneksel olarak uygulanan çay seremonisi, yeni nesil arasında da yaygınlaşmaya başladı. 2 farklı türde çay seçen çift birbirlerine bu çayları ikram ediyorlar. Birlikte yaşama temalı bu seremoni otantik bir hava katıyor.

5- ÇİFTE ÖZGÜ SEREMONİ

Belli seremonileri uygulamak istemeyen ve kendilerine ait özel bir anlamın olduğu seremonileri tercih eden çiftler de var. Böylece daha anlamlı ve daha özgün olacağını düşünüyorlar.

Önerilen Haberler