Çikolata krizi ile nasıl başa çıkılır?

Çikolata krizi ile nasıl başa çıkılır?

Bolca enerji ve kilo almanıza neden olan çikolata krizi, hem diyetlerinizi hem de moralinizi bozuyor. Çikolata krizini idare etme yöntemleri ile amansız rakibiniz artık tatlı bir arkadaşa dönüşüyor.

Hormonal değişimlerin etkisiyle çikolata canavarına dönüşen kadınlar, kontrolsüz ve sınırsız şekilde çikolataya saldırıyor. Bunun sonu da tahmin edersiniz ki pişmanlık oluyor. Çikolata krizini bastıran yöntemlerle enerjik düşmanınızı kontrol altına alabilirsiniz.

KAKAOLU SÜT

1 tatlı kaşığı kakao tozunu bir bardak ılık sütün içinde karıştırıp için. Bu içecek, çikolata krizini bastırdığı gibi favori içeceğiniz haline gelecek.

MEYVE

Bir adet muzla çikolata krizinin önüne geçebilirsiniz. Muzun üzerine biraz kakao serperek tükettiğinizde çikolata isteğinizi dindirmiş olacaksınız. Muza alternatif olarak çilek, armut ya da elmayı deneyebilirsiniz.

YOĞURT

Yoğurda kakao ekleyerek çikolata krizini geçiştirebilirsiniz. Basit ve lezzetli bir yöntem olan bu uygulamada tercihen meyve parçacıkları da kullanabilirsiniz.

KURUYEMİŞ / KURUMEYVE

Beğeninize göre kuru meyvelerden karışım yaparak kokteyl oluşturabilirsiniz. Kuru meyve ve kuruyemiş kokteylini abartmamak kaydıyla tüketerek çikolata krizi ile mücadele edebilirsiniz.

FINDIK EZMESİ

Bir yemek kaşığı fındık ezmesi yiyerek çikolata krizine dur diyebilirsiniz.

Önerilen Haberler