Çil Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Çil Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Çillerin kendine has güzelliği olsa da genellikle güzelliğe gölge düşüren kusur olarak görülür. Bu kusurlardan kurtulmak için pratik ve doğal yöntemler var.

Limon suyu, elma sirkeli cilt toniği ve zerdeçal maskesi gibi doğal yöntemlerle çil lekeleri gideriliyor. İşte yapmanız gerekenler…

LİMON SUYU

Düzenli olarak limon suyu kullanımı ile çil lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bunun için yarım çay bardağı limon suyunu pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Limon suyu uygulaması ile etkili sonuçlar alacaksınız.

ELMA SİRKELİ CİLT TONİĞİ

Sağlık için birçok faydası olan zerdeçal, çil lekeleri için de çözüm oluyor. 1 yemek kaşığı zerdeçal tozuna krem kıvamına gelene kadar Hindistan cevizi yağı ekleyin. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi önce ılık sonra da soğuk suyla yıkayın.

PİRİNÇ SUYU ETKİSİ

Asyalı kadınların güzellik sırrı olan pirinç suyu, çiller için de çözüm oluyor. 1 avuç pirinci 1 su bardağı suyun içinde 20 dakika bekletin. 20 dakika sonra bardağı karıştırıp suyunu süzün. Pirinç suyuna 1 yumurta akı ve yulaf unu ekleyin. Karışımı cildinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekleyip yüzünüzü yıkayın.

ELMA SİRKELİ CİLT TONİĞİ

Her cilt türü bu toniği kullanabilir. Orta boy bir şişenin yarısına elma sirkesi diğer yarısına da içme suyu ekleyin. Karışımı pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Karışıma birkaç damla limon suyu damlatabilirsiniz. Toniği uygulayın. Yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Sabah uyanınca yüzünüzü yıkayın.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.