Cildiniz parlak değilse sebebi bunlar olabilir

Cildiniz parlak değilse sebebi bunlar olabilir

Cildimizin içten gelen bir ışıltıyla parlamasını ve hep öyle kalmasını isteriz. Bunun için ise yapmamız gereken bazı temel şeyleri günlük koşturmacadan unutabiliriz. Sizin için bunları sıraladık.

İş temposu, ailevi durumlar, ev bakımı ve benzeri konular sizi cilt temizliğinizden geri bırakmasın. Siz de temel adımla ile her an sağlıkla parlayan ciltler elde edebilirsiniz.

1. YETERİNCE SU İÇMİYOR OLABİLİRSİNİZ

Su, her şeyin temeli. Yaşam döngüsünün ve dahi her olayın temelinde su vardır. Cilt ihtiyacı olan en temel maddeyi yani nemi sudan alır. Vücut kitle endeksine göre değişse de günde en az iki litre su içmek herkes için en faydalısıdır.

2. ÖLÜ DERİLERDEN ARINDIRIYOR MUSUNUZ?

Haftalık yapacağınız cilt tipinize uygun bir peeling işlemi her daim işe yarar. Cilt, ölü derilerden arınır ve altındaki parlak doku ortaya çıkar.

3. YETERİNCE UYUYOR MUSUNUZ?

Yeterince uyumak sadece cilt sağlığının değil beden sağlığının da temeli. Uyku saati kadar uykunun kalitesi de önemlidir. Cildin iyi uykuya vereceği yanıta şaşıracaksınız.

4. HER GECE MAKYAJINIZI TEMİZLİYOR MUSUNUZ?

Makyaj hepimizin sevdiği bir ayrıntı. Ancak makyajı iyi yapmak kadar güzel temizlemek de önemli. Gece boyu cildinizin nefes alabilmesi için makyajı uyumadan önce çıkarmalısınız.

Önerilen Haberler