Cilt Bakımında Devrim: Konjac Süngeri Cilt Bakımında Devrim: Konjac Süngeri

Cilt Bakımında Devrim: Konjac Süngeri

Binlerce yıldır Japonların besin kaynağı olarak kullandığı konjac bitkisi, konjak süngerine dönüşerek güzellik dünyasının yeni yıldızı oldu.

Doğal bir ürün olan konjac süngeri demir, magnezyum, çinko, bakır, yağ asitleri, lipidler ve minerallerin yanı sıra E, D, C, A, B12, B6 ve B2 gibi vitaminlerle çok zengin içeriğe sahiptir.

KONJAK SÜNGERİNİN FAYDALARI:

Akne ve sivilceleri temizliyor: Konjak süngerinin lifleri, elinizin veya havlunun yapamayacağı işleri yaparak cildinizin tıkalı gözeneklerini açar. Antibakteriyel özelliği ile siyah nokta, kir ve yağdan arındırır.

Cildi kurutmadan temizler: Cildinizi temizlerken kurumasına yol açarak cildin daha fazla yağ üretmesine neden olabilirsiniz. Konjak süngeri bu noktada size yardım eder. Cildi kurutmadan temizleyen sünger, cildinizi derinlemesine arındırır. Biraz argan yağı ilavesi ile daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Makyajın ömrünü uzatıyor: Konjak süngeri, makyajınızın görünümünün iyi olmasını ve ömrünün uzamasını sağlar. Cildi pürüzsüz ve nemli hale getiren konjak süngeri, bu özelliği sayesinde makyajın cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Güneşten zarar gören ciltler: Konjak süngeri güneşten zarar gören ciltlerdeki hasarları giderir. Güneşten korunmak için uyguladığınız güneş kremlerinin kalıntılarını da ciltten atar.

Cildi parlatır: Exfoliator olarak çalışan konjak süngeri, cildinizi parlatır. Deri yüzeyindeki pul pul olan ölü parçacıkları alarak ipeksi ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Bebek banyosu: Konak süngeri hem yetişkinler hem de bebekler için idealdir. Konjak süngerini dairesel hareketlerle bebeğinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz

KONJAK SÜNGERİ KULLANIMI

Konjak süngerini yeni aldıysanız biraz sert bir yapıda olacaktır. Öncelikle sünger yumuşayana kadar sıcak suda ıslatın. Sonra yüzünüzün orta noktasından dışa doğru hareketlerle hafifçe masaj yaparak sürün. Sadece sıcak su kullanabileceğiniz gibi temizlik ürünü ilavesi kullanarak da süngeri kullanabilirsiniz. Göz çevresi ya da akne oluşumu olan cildin hassas bölgelerinde süngeri yavaşça uygulayın. Eğer süngeriniz hasar görmüşse kullanmayı bırakın. Süngerin hasar görmemesi için çok sert şekilde sıkmadan ve bükmeden kullanın. Süngerinizi yıkadıktan sonra her tarafının hava alacağı şekilde kurumaya bırakın.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler