Cilt Temizliğinde Buz Devrimi

Cilt Temizliğinde Buz Devrimi

Cilt temizliğinde ucuz, pratik ve ferahlatıcı bir uygulamaya ne dersiniz? Cilt temizliğinde buzun devrim yaratan etkisini kullanabilirsiniz.

Dış görünümü iyileştirmek ve fiziki sağlığınızı yerinde tutmak için çok önemli olan su, dondurulmuş hali ile cilt temizliğinde size yardımcı oluyor.

MAKYAJ ASTARI

Makyaj ürünlerini cildinize uygulamadan önce cildinizin ihtiyaç duyduğu astar için buzu kullanabilirsiniz. Bir kalıp buzla fondöten öncesi cildinizi tazeleyebilirsiniz.

SIKI BİR CİLT İÇİN

Buz, cilt gözeneklerini daraltır. Kırışıklıkları azaltır ve cildi yumuşatır. Günlük bakım rutininizde buza yer vererek kan dolaşımını teşvik edebilir, akneleri önleyebilirsiniz. Bunun için birkaç buz küpünü bez içine koyarak yatmadan önce cildinizde birkaç dakika gezdirmeniz yeterlidir.

GÜNEŞ YANIKLARI İÇİN

Acı verici güneş yanıkları için buzu kullanabilirsiniz. Aleo vera katkılı suyu, buz kalıplarında dondurun. Buz küplerini güneş yanıklarına uygulayın. Uygulama anında rahatlamayı hissedeceksiniz.

IŞILTILI BİR CİLT İÇİN

Portakal suyu ilaveli suyu buz kalıbında dondurun. Buz küplerinizi yüzünüze uygulayın. Temizleyici etkisi olan buzlar aynı zamanda cildinize ışıltı kazandıracak.

ŞİŞ GÖZLERDEN KURTULUN

Biraz yeşil çay demleyip, yeşil çayı buz kalıplarında dondurun. Buz kiplerini şiş gözleri dindirmek için kullanabilirsiniz.

ACINIZI HAFİFLETİR

Kaşlarınızı aldırmadan önce kaşlarınızın üzerinde buz kalıbı gezdirin. Kaşlarınızdaki ağrıyı azaltacak olan bu yöntem aynı zamanda kızarıklık ve şişmeyi de azaltacak.

Önerilen Haberler