Cilt tipine uygun parfüm seçimi nasıl yapılır?

Cilt tipine uygun parfüm seçimi nasıl yapılır?

Parfüm, kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan kozmetik ürünlerin başında gelir. Hemen hemen tüm kadınların dolaplarında mutlaka kendine yer edinen parfümler, ten rengine ve cilt yapısına uygun olarak seçilmeli. Siz de karakteristik parfümünüzü rehberimizden keşfedin!

Günlük rutinlerinizin vazgeçilmezi olan parfümü, doğru şekilde kullanarak onları etkili bir silaha dönüştürebilirsiniz. Parfüm kullanımında dikkat etmeniz gereken noktalarla kusursuz bir auraya sahip olabilirsiniz.

PARFÜM NOTALARI

Parfüm üst, orta ve temel (alt) olmak üzere üç notadan oluşur. Parfüm sıkıldığı an duyulan ilk koku üst notadır. Çabuk dağılan bir kokudur. Parfüm sıkıldıktan birkaç dakika sonraki koku orta notayı oluşturur. Orta nota, parfümün genel karakterini belirler. Parfüm sıkıldıktan yarım saat sonra ortaya çıkan nota ise temel (alt) notadır. Temel nota, parfümün kalıcılığını belirler.

KURU CİLTLER

Sarışın ve beyaz tenli kadınların birçoğu kuru cilt yani asit oranı düşük cilt tipine sahiptir. Bu cilt tipine sahip kadınlar genellikle lavanta, frezya, yasemin, leylak gibi çiçeksi notalı parfümleri tercih etmeliler. Bu çiçeksi notalara sahip parfüm seçiminde tendeki kalıcılığı daha fazla olup hoş kokmanızı sağlayacak.

YAĞLI CİLTLER

Esmer tenli kadınların birçoğu yağlı cilt tipine sahiptir. Bu cilt tipine sahip kadınlar, misk, amber gibi egzotik kokulu notaya sahip parfümleri tercih etmeliler. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde, bu kokular daha kalıcı olacaktır.

Önerilen Haberler