Cilt Tonuna Göre Oje Seçimi Nasıl Yapılır?

Cilt Tonuna Göre Oje Seçimi Nasıl Yapılır?

Oje sürerken istediğiniz renk uyumunu yakalayamadığınızı düşünüyorsanız, oje rengi seçiminizi gözden geçirmelisiniz. Çünkü seçtiğiniz oje, ten renginizle uyumlu olmayabilir.

Bazı oje renkleri, beyaz tenlilere çarpıcı görünürken aynı oje rengi buğday tenlilerde beklenen etkiyi oluşturmayabilir. Oje seçiminde ten rengini göz önünde bulundurmanız, bu yüzden çok önemlidir.

AÇIK TENLİLER

Cilt rengi, açık ya da çok açık tonlarda olanlar, çarpıcı tonlara yönelebilirler. Kırmızı, şeftali, mor ve koyu mavi gibi renkler açık tenlilere yakışacak oje renkleridir. Açık tenliler, koyu renkleri tercih edebilir. Ancak ellerinin gotik tarzda görünmesini istemeyenler, çokkoyu tonlardan uzak durmalıdır.

BUĞDAY TENLİLER

Altın ve kahve tonlarından uzak durması gereken buğday tenliler bunun dışında neredeyse her rengi kullanabilirler.

ESMER / BRONZ TENLİLER

Bronz tenliler, haşhaş mavisi, kırmızı, turuncu ve fuşya gibi renkleri tercih edebilir. Alternatif olarak neon rengi, koyu tenlilerin tercih edebileceği oje rengidir.

KUMRAL TENLİLER

Orta ten grubuna giren kumral tenliler, koyu renk ojeleri tercih edebilirler. Mavi, koyu bordo, mor ve pembe tonlar kumral tenlilere yakışacak oje renkleridir. Kumral tenliler, nude tonları da tercih edebilir.

Önerilen Haberler