Cilt yenileyen besinler Cilt yenileyen besinler

Cilt yenileyen besinler

Bazı besinlerin hücreleri yenilediği ve yaşlanmayı gözle görülür miktarda geciktirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Bu besinler düzenli tüketildiğinde vücutta birçok hücreyi yeniliyor ve genç bir tabaka elde etmenizi sağlıyor.

Beslenme rutinimizin ne kadar önemli olduğu ve vücudumuzun dinç kalmasında ne kadara mühim bir rol oynadığı artık herkes tarafından biliniyor. Bu doğrultuda sizin için derlediğimiz besinleri tüketmeniz oldukça önemli.

BRASİKA SEBZELERİ

Toksik maddelerden arınması için çalışan detoksifikasyon enzimlerini aktive eden Brüksel lahanası, brokoli, turp, karnabahar, hardal otu, pazı, tere, marul, şalgam, kırmızı, beyaz ve karalahana gibi sebzeler bu gruba girer.

YAĞLI TOHUMLAR

İçeriğindeki çoklu doymamış yağ asitleri ile ve E vitamini ile aşırıya kaçmadan tüketildiğinde oldukça yenileyici besinlerdir.

MADEN SUYU

Gerçek bir minarel deposu olan maden suyu bir çeşit doğal toniktir. Ancak piyasadaki meyveli sodalar değil sade olanların tüketilmesi ve tonik olarak kullanılması oldukça önemlidir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler