Ciltteki yağı azaltmanın püf noktaları

Ciltteki yağı azaltmanın püf noktaları

Yağlı cilde sahip olanlar, küçük detaylara dikkat ederek parlak bir cilde sahip olabilirler. Cildinizi parlak ve canlı hale geldiğinde yaptığınız uygulamaların ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız.

Cildinde yağlanma sorunu yaşayanlar için makyaj ve yüz bakım uygulamaları oldukça zordur. Basit uygulamalarla bu zorlukları aşabilir, canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

HEDEF ODAKLI TEMİZLİK

Cildinizdeki yağ oranını azaltmak için öncelikle aşamalı temizlik işlemi uygulamalı ve hedefinize ulaşmalısınız. İlk olarak yağ arındırıcıyı sürün. Bu aşamada sivilcelerden kurtulduktan sonra köpük bazlı temizleyici ile cildinizi yıkayın. Cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

NEMLENDİRİCİYİ İHMAL ETMEYİN

"Cildim zaten yağlı, nemlendiriciye gerek yok" diye düşünüyorsanız, bu fikirden uzaklaşmalısınız. Çünkü nemlendirici kullandığınızda cilt nemi dengelenecek ve aşırı yağlanma sorununu önlemiş olacaksınız.

ÜRÜN SEÇİMİNE DİKKAT

Cilt temizliğinde kullanılan alkol bazlı ürünler ilk etapta bu sorunu gidermiş gibi görünse de kısa süre sonra büyük bir yağlanma sorunu ile karşılaşacaksınız. Bu yüzden alkol ve sert kimyasallar içeren ürünlerden uzak durmalısınız.

MASKE TAVSİYESİ: ÇAMUR MASKELERİ

Kağıt maskelerini bir kenara bırakın ve çamur maskelerini tercih edin. Çamur maskelerini haftada 2-3 defa yapmanız cildin temizlenmesine ve yağ oranının dengelenmesine yardım eder.

Önerilen Haberler