Çocuk Festivali Yaklaşıyor!

Çocuk Festivali Yaklaşıyor!

Muzipo Kids’in İzmir’deki 9 merkeziyle birlikte tüm İzmirli çocuklar için düzenlediği Çocuk ve Bahar Şenliği, 13 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.Muzipo Kids'in bu sene ilkini gerçekleştireceği ve her sene farklı illerde düzenlenecek olan bu şenlikle ilgili bilgi veren Aslı Olgun," Biz oyun oynamanın çocuğun temel hakkı olduğuna inanıyoruz. Hareket etmek çocuğun doğasında var. O nedenle çocuğun fiziksel gelişimine olumlu etki edecek hareket ve oyun alanları oluşturmak bizim öncelikli hedefimiz. Gerek merkezlerimizde, gerek Anadolu'nun zorlu koşullarında eğitim hizmeti veren okulların içerisinde, gerek cezaevlerinde, gerek kimsesi olmayan çocukların barındığı çocuk evleri sitelerinde ve gerekse sokaklarda. Her yerde çocuğa ulaşmaya çalışıyoruz. O nedenle bu yıldan itibaren her sene Çocuk ve Bahar Şenliği düzenleyeceğiz. 

Böylelikle Muzipo Kids'in çocuklara verdiği mutluluğu sadece merkezlerimize gelip üyelik yaptıran çocuklarla değil, tüm çocuklarla paylaşacağız. Bu şenlik ilk kez yapılıyor. Çocuklarımız için anne ve babalarıyla birlikte çok keyifli ve mutlu gün geçireceğimiz festival tadında bir gün planladık. Önümüzdeki sene de Muzipo Kids'in yer aldığı başka bir ilde olacağız. 

Şu an 14 ilde varız ve günden güne yaygınlaşmaya devam ediyoruz. 0  12 yaş arası tüm çocuklar şenliğe ücretsiz olarak girebilecekler. 12 yaş üzerindeki çocuklar ve yetişkinler için giriş ücreti 10 TL olacak. Girişlerimizin ücretli olmasının nedeni, yürüttüğümüz Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız projesi için destek sağlamaya çalışmamız. Bu kanalla elde edilen gelirle dezavantajlı koşullar altında yaşayan tüm çocuklar için hareket alanları oluşturuyoruz. Giriş biletleri, şenliğe ev sahipliği yapan İzmir Muzipo Kids merkezlerinden veya şenlik alanına girişlerden alınabilir."

Önerilen Haberler