Çocuklar yaz kazalarından nasıl korunur?

Çocuklar yaz kazalarından nasıl korunur?

Yaz tatilini çocuklarınız için daha güvenli ve keyifli hale getirmek için birtakım tedbirler almanız gerekiyor. Böylece tatsız ve istenmeyen olaylarla karşılaşmadan çocuklarınızla unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Havuzlar, çim yüzeyler, parklar ve plajlar çocuklarınız için çok eğlenceli alanlar olsa da içinde birtakım riskler barındırıyor. Bu riskleri ortadan kaldırarak çocuklarınızla beraber unutulmaz anılar biriktirebilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

SICAK ÇARPMASINA DİKKAT

Yaz aylarında çocukların karşı karşıya kaldığı en büyük risklerden biri sıcak çarpmasıdır. Uzun süre sıcak altında kalan çocuklarda bulantı, kusma ve bilinç kaybı gibi sorunlar görülebiliyor. Bu sorunla karşılaşmamak için çocuklar sıcak havaya uygun şekilde giydirilmeli, uzun süre güneş altında beklememelidir. Çocuğunuzda sıcak çarpması belirtileri görürseniz sırtüstü yatırıp bacaklarını yükseltin ve tıbbi müdahale ekiplerine haber verin.

BİSİKLET KAZALARINA DİKKAT

Çocuklar için tatil demek, bisiklet demektir. Çocuklarınız bisiklet kullanmadan önce alması gereken tedbirleri öğretmeli, uygun parkur, kask kullanımı ve hız konusunda uyarılar yapmalısınız. Ayrıca siz de katılımcı gözlem yaprak çocuğunuzun bisiklet aktivitesini izlemelisiniz.

BİR ANLIK DALGINLIK: BOĞULMA

Çocuklarınız havuzlarda ve sahillerde eğlenceli vakit geçirirken bir anlık dikkatsizliğinizin boğulma ile sonuçlanabileceğini unutmayın. Bu yüzden gözünüz devamlı çocuğunuzun üzerinde olmalı ve riskleri sıfıra indirecek şekilde materyaller bulundurmalısınız. Çocuklarınızla sahile ve havuza gittiğinizde mutlaka yüzme simidi bulundurmalı, çocuğunuz yüzme bilse bile bu ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

HİJYENE ÖNEM VERİN

Tatil yaptığınız bölgenin ve tatil merkezinin hijyen koşullarını gözden geçirin. Sağlıksız bir durum tespit ettiğinizde rotanızı başka bir tatil merkezine çevirin.

BÖCEKLERDEN KORUYUN

Çocuklarınızla tatile gittiğinizde ortamda bulunan böcekler, çocuklarınız için tehdit oluşturabilir. Bu yüzden yanınızda koruyucu sprey ev tıbbi destek ürünleri bulundurmalısınız. Arı ve akrep sokması gibi tehlikeli durumlarda anında tıbbi destek birimleri ile iletişime geçmelisiniz.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.