Çocuklara İlham Veren Festival: Yaratıcı Çocuk Festivali!

Çocuklara İlham Veren Festival: Yaratıcı Çocuk Festivali!

Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk yaratıcılık odaklı kültür ve sanat festivali, dünyanın yazı ve boyama gereçlerinde lider markası Faber-Castell ana sponsorluğunda, 2-3 Haziran tarihinde Uniq İstanbul’da gerçekleştirildi.Yaratıcı Çocuk Festivali,  çocuklara ve ebeveynlerine yönelik birbirinden değerli atölye, söyleşi, gösteri ve konserlerden oluşan dopdolu programı ile tüm aileyi bir  araya getirerek doyasıya eğlendirdi.

Yaratıcı Çocuk Festivali'nde çocuklar, iki gün boyunca, kaçırılmaması gereken atölyelerde ilham verici deneyimler yaşarken ebeveynler de konusunda uzman konuşmacıların söyleşilerine katılarak festival ruhunu çocuklarıyla beraber yaşadılar. Bu söyleşilerde Ahmet Güneştekin ve Aslı Öymen, Dr. Bahar Eriş, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Ceyda Düvenci, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Akasya Asıltürkmen ve Dr. Gökhan Mamur, Dr. Özgür Bolat, Sunay Akın, Şermin Yaşar gibi değerli isimler yer aldı.

Festival; programındaki 14 adet bilim, sanat ve tasarım atölyesiyle 

çocukları etkinlik fikrinden uzaklaştırarak onları yaratıcılık ve deneyim odaklı bir keşif ortamının parçası haline getirme amacını taşıyor.

FMV Işık Okulları Çocuk Korosu, Pırlangıç Çocuk Şarkıları Konseri, Kidsnook masal şarkıları konseri  iki gün boyunca festival coşkusunu notalara taşıyacak. Ayrıca Tahta Bacak, Pandomim ve Jonglör gösterileri, Sihirbaz, Geleneksel Kukla Tiyatrosu, Rengarenk Yüz Boyama gibi pek çok etkinlik de festival coşkusuna katkıda bulundu.

Önerilen Haberler