Daha gür ve hızlı uzayan saçlar için 7 öneri

Daha gür ve hızlı uzayan saçlar için 7 öneri

Rapunzel gibi saçlara her kadın sahip olmak ister. Hem sağlıklı ve gür hem de hızlı uzayan saçlar tüm kadınların hayalidir. Peki, neler yapmak gerekir? Size 7 madde ile önerileri derledik.

Saçları daha uzun ve gür yapmak için yapılması gereken bazı adımlar vardır. Herkesin bildiklerinin ötesinde bilinmeyen yöntemler de mevcut. Özen gerektiren saç bakımı pratik yollarla başarılı sonuçlar elde edebilir.

1- B12 VİTAMİNİ KULLANIN

B12 saçların gelişimi açısından oldukça önemlidir. Eğer saçlarınız geç uzuyorsa bunun sebebi B12 eksikliği olabilir. Saç derisinin ihtiyacı olan B12'nin eksikliği saçı kuru, ışıltısız ve sağlıksız bir hale sokar. Bu nedenle B12 takviyesi yaparak ya da B12 içeren besinleri daha çok tüketerek saçlarınızı daha sağlıklı yapabilirsiniz. Tabi doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

2- SAÇLARINIZI HAFİFÇE KURULAYIN

Duştan sonra saçlarınızı ovarak kurutmak saçlarınızı yıpratır ve kırılgan bir hale sokar. Bu nedenle havlunun arasına aldığınız saç tutamının yavaş bir basınçla nemini alın. Hata bazı uzmanlar havlu yerine pamuklu bir bezin daha iyi olacağını söylüyorlar.

3- SAÇ DERİNİZE MASAJ YAPIN

Saç derisine yaptığınız masaj, kan dolaşımını hızlandırır. Böylece saçlar daha hızlı uzar ve daha sağlıklı görünür. Parmaklarınızla yavaşça başınızın her tarafına yaptığınız masaj ilekısa zamanda değişikliği fark edebilirsiniz. Zira banyoda da bunu yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

4- AT KUYRUĞU STİLİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Yüksekten yaptığınız at kuyruğu saçınıza büyük zararlar verebilir. Saçınızı yıpratan ve kıran yüksek at kuyruğu saçınızın kopmasına dahi sebep olur. Bu nedenle alçaktan yapılan ve sıkı olmayan at kuyrukları tercih edin.

5- SAÇLARINIZI SOĞUK SU İLE DURULAYIN

Duştan sonra saçınızı soğuk su ile durulamak saçlarınızı daha sağlıklı ve güçlü yapacaktır. Saçları canlandıran bu yöntem saçların parlamasını da sağlar. Üstelik kafa derisini rahatlattığından kepek oluşumunu da azaltacaktır.

6- SAÇINIZI NEMLENDİRİN

Saçlar da nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Kırılganlığı ve kuruluğu azaltarak daha sağlıklı ve parlak bir görünüm elde edersiniz. Bunun için bilinen en doğal ve iyi yöntem yumurta sarısı kürüdür. 2 yumurtanın sarısı ve limon suyu ile hazırladığınız karışımı saçınızda bir buçuk saat tutun ve üstüne bir saç bonesi geçirin. Ardından soğuk su ile durulayın. Ayrıca doğal zeytinyağının nemlendirici ve güçlendirici özelliğinden yararlanmanızı da tavsiye ederiz.

7- SAĞLIKLI BESLENİN

Dışardan yapılan müdahalelerden daha etkin olan içerden yapılan müdahalelerdir. Yediğiniz besinler sağlığınızı ve görünüşünüzü etkiler. Bu yüzden güzel saçlar için sağlıklı beslenmek gerekir. Özellikle A ve C vitaminleri içeren besinler saç bakımı için daha önemlidir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler