Bu 3 egzersiz sizi daha kalın gösteriyor

Bu 3 egzersiz sizi daha kalın gösteriyor

Fit olmak ve ince görünmek herkesin tutkusudur. Bu yolda bir çok diyet programı ve egzersiz yapılır. Ancak bazı egzersizler var ki bunların düzenli yapılması sizi daha zayıf ve ince değil çok daha kalın gösterir.

Sizi kalın gösterme ihtimali olan egzersizler genelde belirli kaslara yoğun yüklenme yapılması sonucu meydana gelir. Bu durum genelde başlarda fark edilmeyip zamanla can sıkmaya başlar.

KETTLEBELLS EGZERSİZLERİ

Bu bir egzersiz yardımcısı aparattır. Spor salonlarında sıkça gördüğümüz bu aletin kullanımı konusunda dikkatli olmakta fayda var. Çeşitli ağırlıkları mevcut olan bu alet genelde bacakları daha kalın hale getirmek için kullanılır.

PLATE HOLD VE CURL KULLANIMI

Bu alet genelde sporcular tarafından el bileklerini sağlamlaştırmak için kullanılır. Dikkat edilmesi ve belirli aralıklarla kullanılması gereken bu alet kontrollü kullanılmadığında bileklerin oldukça kalın görünmesine sebep olabilir.

DEADLİFT KALDIRMA

Genelde spora yeni başlayanlar için pek de tavsiye edilmeyen bir antreman adımıdır. Ancak yine de eğer rutininizde deadlift kaldırmak varsa bunu genele yaymak ve düzeninizi bir uzmana kontrol ettirmekte fayda görürsünüz çünkü bu hareketle belinizde kalınlaşma görmeniz mümkündür.

Önerilen Haberler