Dar Pantolon Giymenin Zararları Dar Pantolon Giymenin Zararları

Dar Pantolon Giymenin Zararları

Bedeni sıkı sıkı saran pantolon modelleri bacak sağlığı için riskler oluşturmaktadır.

KAN AKIŞI

Dar pantolon giymek, kan akışını belirli oranda engellemektedir. Sağlıklı bir kan akışı ile ayaklarda morarma ve şişkinlik önlenir. Ancak dar pantolonlar nedeniyle kan akışı yavaşlayarak ayakta şişme ve morarma gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

SELÜLİT

Bayanların en büyük sorunlarından biri olan selülit, dar pantolon giyerek daha da büyük bir sorun haline gelir. Dar pantolon, selülit oluşturmaz ancak mevcut selüliti belirginleştirir ve artırır.

VARİS

Varis oluşumunu etkileyen ana etkenler, oral kontraseptif kullanımı, uzun süre ayakta kalma ve dar pantolon giymektir. Varis oluşumunu engellemek için dar pantolon giymekten kaçınmak gerekir.

SİNDİRİM SİSTEMİ

Kan akışını yavaşlatan dar pantolonlar, sindirimin de yavaşlamasına neden olur. Bu nedenle kilo vermek isteyenleri işi biraz daha zorlaşır.

BACAK SAĞLIĞI

Dar pantolon giymek, bacaklarda batık, kaşınma ve kızarıklıklara yol açar.

TERLEME

Dar pantolonlar özellikle yaz aylarında terlemeye neden olur. Buna bağlı olarak bakteri oluşumu ve sağlıksız durumlara yol açan dar pantolonlar, istenmeyen koku oluşumuna da neden olmaktadır.

KAS GELİŞİMİ

Spor yapan ve vücudunu şekillendirmek isteyenler dar pantolonlarda kaçınmalıdır. Çünkü dar pantolonlar kas gelişimine zarar verir ve vücudun istenen kıvrımlara ulaşmasını engeller.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler