Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

İşlevsel ve estetik yönü ile dekorasyona yeni bir görünüm kazandıran İskandinav stili, evlerinizde estetiği ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

1950'li yıllarda ortaya çıkan ve günümüze gelene kadar farklı formlara dönüşen İskandinav stili, günümüzde estetik ve işlevsel özellikli ev dekorasyonunun temsilcisi durumundadır.

KONFOR ÖNE ÇIKIYOR

Geleneksel motiflerden uzak modern çizgilerin öne çıktığı İskandinav stili dekorasyonda konforu ön plana çıkarıyor. Koltuğu sadece oturma için değil yumuşak battaniye ve rahat yastıklarla konfor alanına dönüşüyor. Rahatlık düşünülerek dizayn edilen koltuklar aynı zamanda ev dekorasyonuyla da uyum sağlayarak görsel zenginlik sunuyor.

GÖSTERİŞLİ EV BİTKİLERİ

İç mekana canlılık vermek için bitkileri de yoğun şekilde kullanan İskandinav stili, çiçekleri ve yapraklarıyla ortama karakterini yansıtan bitkileri tercih ediyor. Tekstil ürünleri ve dekor malzemeleriyle bütünleşen bitkiler, evinizde doğal ortam oluşturmayı da sağlıyor.

MİNİMALİST DETAYLAR

Tablo ve vazo gibi dekor ürünlerini aktif şekilde kullanan İskandinav stili, minimalist çizgilere sahip vazo ve tablo gibi detaylarla evi dekore ediyor. Soyut çizgiler de bu ürünlere eşlik ediyor.

DOĞAL DETAYLAR ÖN PLANDA

İskandinav stili, dekorasyonda doğal detayları öne çıkartıyor. Mobilya, aksesuar ve diğer detaylarda doğal dokunuşlara yer verirken renk ve tasarım olarak doğal konseptli seçeneklere yöneliyor. Mermer biblolar, ahşap sehpalar ve hasır örtüler, İskandinav stili için kullanabileceğiniz özel dekor unsurlarıdır.

SOFT TONLAR

İskandinav stili tasarımda ortam ışığı ve dekor ürünlerin renk seçiminde soft tonlar tercih edilir. Gözü yormayan tonlarla konforun getirdiği rahatlık, kusursuz bir dinlenme ortamı oluşur.

Önerilen Haberler