Dikkat! Düğününüzde sakın bunları yapmayın

Dikkat! Düğününüzde sakın bunları yapmayın

Hayatınızın en mutlu gününü kusursuz hale getirmek istiyorsanız, düğün konseptinizde bazı noktalara dikkat etmeli, yapmamanız gereken noktalar konusunda çok dikkatli olmalısınız.

Hayatınızın en güzel gününün kusursuz olması için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktada yapmanız gereken uygulamalar kadar yapmamanız gereken şeyler de var. İşte konseptinize zarar verebilecek hatalar...

DÜĞÜN İÇİN SEÇİLEN MEKANIN KONUMU

Düğün konseptinize uygun diye şehre çok uzak bir noktada mekan seçmek, düğününüze katılımı azaltacak en büyük hatalardandır. Birçok insanının zamanının kısıtlı olması ve düğününüzün oldukça zaman alıcı bir konsepte dönüşmesi düğüne katılımı bir hayli düşürecektir.

AKSESUARI ABARTMAK

Aksesuarlarla şık olmak isterken farkında olmadan itici bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu yüzden aksesuar seçiminde hassas davranmalı, olabildiğince sade tercihler yapmalısınız.

DANSI ABARTMAK

Gelinle ilk dans seremonisi düğünün özel bir parçası ancak bu bölümü uzun tutmak ve gereksiz ayrıntılara yer vermek, düğününüzü sıkıcı bir hale getirebilir. Düğün öncesi hazırlıklar yaparken dans kısmı içi hazırlık yapılmalı ve davetlileri sıkmayacak bir dans planı yapılmalıdır.

ZAMANLAMA

Düğün planlaması yaparken doğru zamanı seçmek önemlidir. Bu noktada kendi planlarınız değil davetlilerin planları da göz önünde bulundurulmalıdır. Hafta içi bir günde düğün yapmak ya da iş döneminin yoğun olduğu bir zaman diliminde düğün yapmak yanlış zamanlamalardır.

MAKYAJI ABARTMAYIN

Abartılı makyajın sizi güzel gösterdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu hata tek başına tüm düğünü berbat edebilir. Bu yüzden doğal tonlarda ve dengeli bir makyaj yapmak, düğün konseptinizin daha kusursuz olmasını sağlayacaktır.

DETAYLARI ATLAMAK

Düğün boyunca sakin kalmaya çalışmaları ve düğün planınızı adım adım uygulamalısınız. Heyecandan bir şeyleri atlamak ya da unutmak düğününüzde akıldan çıkmayacak durumlara yol açabilir. Gelinin damadı unutması ya da düğün pastası hazır olmadan sahneye çıkmak ya da buna benzer küçük detaylar düğünüzde büyük yanlışların olmasına neden olabilir.

Önerilen Haberler