Diş Macunu ile Temizleyebileceğiniz 10 Şey Diş Macunu ile Temizleyebileceğiniz 10 Şey

Diş Macunu ile Temizleyebileceğiniz 10 Şey

Diş macunları sadece dişleri temizler diye mi düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz, diş macununu birçok eşyanın temizliğinde kullanabilirsiniz.

Silika bazlı kimyasallar ve kalsiyum içeren diş macunu, birçok yerin temizliğinde kullanılabiliyor.

1.DERİ AYAKKABI

Deri ayakkabınıza biraz diş macunu sıkın. Nemli bezle ovarak temizleyin. Ayakkabınız ilk günkü haline gelecek.

2.SPOR AYAKKABI

Ayakkabınıza diş macununu sıkın ve diş fırçası ile hassas şekilde ovun. Spor ayakkabınız artık daha temiz ve şık görünecek.

3.YÜZÜKLER

Diş fırçasına diş macununu sıkın ve yüzüğünüzü fırçalayın. Kir ve tortuların gittiğinigöreceksiniz.

4.BUĞULANMAYAN GÖZLÜKLER

İster güneş gözlüğü ister numaralı gözlük olsun, fark etmez. Gözlük camını diş macunu ile sildiğiniz zaman, gözlüğünüzün daha az buğulandığını göreceksiniz.

5.BUĞULANMAYAN BANYO AYNASI

Diş macunu gözlüklerde gösterdiği etkiyi banyo aynasında da gösteriyor. Diş macunu ile banyo aynasını sildiğiniz zaman buğulanma azalacaktır.

6.PARLAK ARMATÜRLER

Lavabo ve armatürleri de diş macunu ile patlatabilirsiniz. Krom armatürlerin temizliğine diş macunu kullanabilirsiniz. Armatürü diş macunu ile ovun ve kuru bir bezle parlatın. Aynı işlemi lavaboda da uygulayabilirsiniz.

7. MOBİLYADAKİ İZLER

Sehpalardaki bardak izleri sizi rahatsız ediyor değil m? Buna benzer lekeler için diş macununu kullanabilirsiniz. Diş macununu kirli yüzeye sıkın ve temiz bezle silin. Sonra mobilya cilası ile parlatın.

8. KİRLENMİŞ ÜTÜ TABANI

Ütü tabanında oluşan kirleri diş macunu ile çıkarabilirsiniz. Diş macununu ütü tabanına sıkın ve temiz bezle silin.

9.TIRNAK TEMİZLİĞİ

Tırnaklarınızı bir miktar diş macunu ile kaplayın. Birkaç dakika bekledikten sonra yıkayın. Tırnaklarınızdaki lekelerin gittiğini göreceksiniz.

10.GÜMÜŞLER

Zamanla eskiyen gümüş eşyaları diş macunu ile ilk günkü haline getirebilirsiniz. Diş macununu gümüş aksesuara sıkın ve biraz bekleyin. Sonra temiz bezle silin. Göz alan parlaklığa kavuşacaksınız.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler