Dişleri Beyazlatan Besinler

Dişleri Beyazlatan Besinler

Beyaz dişlere daha güzel gülüşlere sahip olmak isteyenler bu besinleri tüketirse istediklerini elde edebilirsiniz. İşte, dişleri beyazlatan besinler...

Sürekli diş fırçalamak hatta farklı kimyasal ürünlerden yararlanmak dişlerimizi daha beyaz yapmak için kullandığımız yöntemler. Ancak oldukça doğal ve yaparken çaba harcamayacağınız bir yöntem var. Bazı besinleri tüketmek… Bu besinler dişlerinizi sağlamlaştırmanın yanında parlatıyorlar da

ÇİLEK

Yazın en güzel meyvelerinden çilek, dişlerdeki leke oluşumunu önler. Ancak tüketilirken dikkat edilmelidir. Zira meyve asidi ve şekeri diş minesine zarar verebilir. Bu nedenle uzmanlar yedikten sonra su içilmesini ve ağzın çalkalanmasını öneriyor.

PORTAKAL

Portakalın kabuğundan doğal diş macunu yapıldığını biliyor muydunuz? Haftanın bir günü siz de bunu deneyebilirsiniz.

ELMA

İçerisinde çok fazla su barındıran bu meyve dişlerinizin daha fazla tükürük üretmesini ve dişlerin daha beyaz olmasını sağlayacaktır. Ayrıca elma, diş etlerinin daha sağlıklı olmasını da sağlar.

SÜT VE YOĞURT

Sütün ve yoğurdun kalsiyum açısından zengin olduğunu biliriz. Kalsiyum dişleri daha güçlü yapar. Ayrıca diş minesini güçlendirerek daha beyaz görünmesini sağlar.

BADEM VE CEVİZ

Pütürlü yüzeye sahip badem ve ceviz dişlerdeki lekeleri çıkarıyor. Öğle yemeğinden sonra bir avuç yerseniz dişleriniz daha temiz olduğunu göreceksiniz.

Önerilen Haberler