Doğa dostu bir yaşam için 4 öneri

Doğa dostu bir yaşam için 4 öneri

Eco-friendly olarak adlandırılan bu doğa dostu yaşam şekli aslında hepimizin benimsemesi gereken bir yaşam tarzı. Dünyamızın oldukça hızlı tüketildiği bu günlerde biz de bazı ufak detaylar ile yaşam alanımızı doğaya daha saygılı hale getirebiliriz.

Doğa dostu yaşam için yapabileceğimiz bir kaç basit önerimiz var. Bu öneriler ile siz de dünyamızın ve ekolojik dengenin karanlık gidişatına bir mum yakabilirsiniz.

TAHTA DİŞ FIRÇALARI

Her şeyden önce plastik diş fırçaları kauçuk, ham yağ ve petrolden yapılıyor. Bu sağlığınıza oldukça zararlı maddeler sürekli değişim gerektirdiği için doğaya da oldukça zararlı. Siz de yeni yeni piyasaya sürülen bu tahta diş fırçalarından edinebilirsiniz.

İKİNCİ EL KIYAFET DÜKKANLARI OLDUKÇA REVAÇTA

Sürekli alışverişe yönelmemizin istendiği şu günlerde bu sürece dahil olmayıp ikinci el satış yapan dükkanlara yönelmek bir seçenek. Genelde Türkiye'de yaygın olmayıp pek tercih edilmese de oldukça güzel vintage ve ikinci el dükkanları bulmak mümkün

ALIŞVERİŞE KENDİ TORBANIZ İLE GİDİN

Bu son zamanlarda bir alışveriş kontrol mekanizması olarak gelişti. Alacağınız ürünleri hesaplayarak kendi torbanızı seçmeniz hem fazla eşya satın almanızı önler hem de bu alışveriş sirkülasyonuna katılmamanızı sağlar.

MEYVEYİ YERİNDEN ALIN

Halden meyve satın almaya gitmek sizin için zor geliyor olabilir. Ancak her meyve ve sebzenin en güzel ve doğal hali süpermarketlerde değil halde bulunur. Siz de bir alışveriş gününüzü buraya ayırmayı deneyin.

Önerilen Haberler