Doğa Rutkay: Çocuklarımı köydeki bebekler gibi büyütüyorum

Oyuncu Doğa Rutkay, ikiz bebekleri Rutkay Kerim ve Piraye'yi nasıl yetiştirdiğini anlatı. Sosyal medya üzerinden açıklamalar yapan başarılı oyuncu "Çocuklarımı köydeki bebekler gibi büyütüyorum" dedi.

İlk adımlar adlı Youtube kanalı üzerinden açıklamalar yapan başarılı oyuncu ikiz bebekleri Rutkay Kerim ve Piraye'yi nasıl yetiştirdiğini anlattı. Rutkay, "Baskı yapmıyorum, özgür bırakıyorum. Engelleri aşmayı öğretiyorum. Doğanın bütün duygularını hissedebilecekleri şekilde, köydeki bebekler gibi büyütmeye çalışıyorum." dedi.

"PİRAYE BİR BİREY RUTKAY AYRI BİREY"

Ünlü oyuncu Doğa Rutkay geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ikiz bebeklerini kucağına almıştı. Bebeklerinin gelişim sürecini anlatan Rutkay, ikizlerini hayata nasıl hazırladığını anlattı.

Doğa Rutkay "İkizler çok farklı, bir bedende iki ayrı kafanız varmış gibi yaşıyorsunuz. Benim hayatım son 10 aydır böyle geçiyor. Bazen bazı şeyleri defalarca kez düşünmek zorunda kalıyorum. Ama yaptığım en belirgin şey ikisinin farklı kişi olduğunu asla unutmuyorum. Bu cinslerinden kaynaklanan bir şey değil ikiz kızım ya da ikiz oğlum da olsaydı aynı şekilde ilerlerdim. Çünkü onlar farklı iki insanlar… Dolasıyla onları kesinlikle bir giydirmiyorum, aynı oyunları oynamaya ya da aynı renkleri sevmeye zorlamıyorum. Piraye bir birey Rutkay ayrı birey aynı şeyleri sevmeleri yapmalarını istemiyorum." dedi.

"BASKI YAPMIYORUM, ÖZGÜR BIRAKIYORUM"

Bebeklerini yetiştirme süreci hakkında detaylar veren Rutkay "İkisini de ayrı ayrı hayata hazırlarken birinin erkek diğerinin kız çocuğu olduğunu unutmuyorum. Şu anda bile ikiz olmalarına rağmen aralarında çok çok fark var. Birinin sevdiğini diğeri sevmiyor biri uyuyorsa diğeri de uyusun diye uğraşmıyorum. İkisiyle de ayrı ayrı ilgileniyorum. Birbirleri ile kurdukları ilişkiye dikkat ediyorum. Paylaşımcı olmalarına özen gösteriyorum. Ama bunları yaparken de çaktırmadan yapıyorum bir şeyi dayatmak gibi değil de yön vermek gibi… Baskı yapmıyorum, özgür bırakıyorum. Engelleri aşmayı öğretiyorum. Doğanın bütün duygularını hissedebilecekleri şekilde, köydeki bebekler gibi büyütmeye çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler