Doğal bir mucize: Elma sirkesi

Doğal bir mucize: Elma sirkesi

Faydaları saymakla bitmeyen elma sirkesi, birçok derde deva oluyor. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz elma sirkesi doğal bir kurtarıcı niteliğinde.

Kolesterole, kansere, diyabete ve cilt rahatsızlıklarına karşı nasıl iyi geldiği kanıtlanmış olan elma sirkesinin faydalarını sizin için derledik.

BAKTERİLERİ YOK EDİYOR

Yüzyıllardır dezenfektan olarak kullanılan elma sirkesi, gerçek bir mikrop düşmanı. Bit, siğil, mantar, kulak enfeksiyonları gibi birçok sorunun giderilmesi için kullanılıyor.

AKNE OLUŞUMUNU ENGELLEYİP CİLT TONUNU EŞİTLİYOR

Bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa da birçok kadının bakım rutinine çoktan girmiş olan sirke, suyla seyreltilip yüze pamuk yardımıyla tonik olarak kullanılırsa oldukça faydalı.

TOKLUK HİSSİ VERİYOR

Kilo kontrolü konusunda tek başına bir etkisi olmasa da yine seyreltilmiş sirkeyi gün içinde içmek sizi oldukça tok hissetirrecektir.

KALP RAHATSIZLIĞI RİSKİNİ AZALTIYOR

Dünyada ölüm nedenlerinin başında kalp rahatsızlıkları geliyor. Durum böyle olunca kalbimi korumak ve çalışmasını düzende tutmak için her yolu dener olmalıyız. Salatanızın sosuna bile sirke eklemek kalp damar sağlığınız için harika.

Önerilen Haberler