Doğal Görünümlü Kalkık Kaşlara Kavuşmak Hayal Değil!

Doğal Görünümlü Kalkık Kaşlara Kavuşmak Hayal Değil!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, Bella Eyes tekniğinde de kullanılan endoskopik kaş kaldırma operasyonuyla doğal görünümlü kalkık kaşlara sahip olmanın mümkün olduğunu belirtti.

Düşük kaşlar, üzgün, yorgun ya da kızgın bir görünüme neden olabilir. Küçük veya daralmış gözlere ve yatay alın kırışıklıklarına da yol açabilir.

Kaş kaldırma estetiğinin etkileri nelerdir?

Kaş kaldırma estetiği ile kaşlar yeniden konumlandırılabilir, gözler açılabilir, yüz daha genç ve enerjik bir hale getirilebilir. Gençlikte, kaşlar orbital kemiğin üstündedir. Yaşlanma neden ile kaşlar sarkar, kapanır ve gözler daralır. Kaşları tekrar eski pozisyonlarına yerleştirmek, gözlerin açılmasını sağlar. Böylece daha genç ve enerjik bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Endoskopik kaş kaldırma ve Bella Eyes tekniği

Kaş kaldırma için birkaç teknik mevcuttur ve kullanılan teknik anatomik faktörlere bağlıdır. Bunların arasında hastaya en fazla avantaj sunan teknik endoskopik kaş kaldırma tekniğidir. Endoskopik teknik, daha küçük kesiler ve izlerin yanı sıra daha hızlı iyileşme sağlar. Ayrıca geleneksel kaş kaldırma ameliyatından daha az invazivdir. Bella Eyes tekniği olarak isimlendirilen teknikle kaş kaldırma estetiği ile badem göz estetiği kombine bir şekilde aynı kesiler içinden yapılabilir.

Nasıl yapılır?

Endoskopik kaş kaldırma ve Bella Eyes prosedürü genel anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılır ve cerrahi tamamlandıktan kısa bir süre sonra eve gidilebilir. Dikişler saçların arasına gizlenir. Ve yaklaşık 0,5 mm'lik minimal kesiler yapılır. Kendiliğinden kaynayan dikişler kullanılabilir. Aktiviteler yaklaşık bir hafta boyunca sınırlandırılmalıdır. Cildin hassasiyetine göre ortaya çıkan morluk ve şişlik genellikle 7 gün içinde geçer.

Kişinin ihtiyacına ve isteğine göre kaş kaldırma ve badem göz işlemleri aynı endoskopik ameliyat ile gerçekleştirilebilir. Yine eğer istenirse elmacık kemiği inceltme ya da hacim kazandırma operasyonları da Hollywood Yanağı estetiği ile kombine bir şekilde yapılabilir. Bu operasyonlar için mutlaka alanında uzman ve tecrübeli bir estetik cerrah seçilmesi gerekir.

Önerilen Haberler