Doğru Gelin Ayakkabısı Seçmenin Püf Noktaları

Doğru Gelin Ayakkabısı Seçmenin Püf Noktaları

Düğün organizasyonunuzu kusursuz şekilde yapmak istiyorsanız tüm detayları düşünmeniz gerekiyor. Düğün organizasyonunda dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri de gelin ayakkabılarıdır.

DAMATLA UYUM

Damadın boyu kısa veya uzunsa bu durumda sizin seçeceğiniz ayakkabının modeli de buna bağlı olarak değişecektir. Eğer damat kısa, siz uzunsanız, bu durumda topuklu ayakkabı giymek yanlış olacaktır. Eğer damat uzun siz kısaysanız bu durumda topuklu gelin ayakkabısı modellerinden seçim yapılabilir.

TOPUK BOYU

Gelin ayakkabısı seçiminde en önemli detaylardan biri olan topuk, ideal boyda olmalıdır. Topuk boyu 12 santimetre, platform topuk boyu da 3-4 santimetreyi geçmemelidir. Düğün boyunca ayağınızın ağrımaması ve daha rahat bir düğün için topuklu yerine platform seçmek doğru olacaktır.

YEDEK GELİNLİK AYAKKABISI

Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünseniz de bazen işler ters gidebilir. Düğün organizasyonunda hata payı bırakmak istemiyorsanız yanınızda yedek gelinlik ayakkabısı bulundurmanızda fayda var.

TOPUK ŞEKLİ

Düğününüzde şanssızlık yaşamak istemiyorsanız çivi ve iğne tasarımlı topuklu gelin ayakkabıları yerine, orta-kalın tasarımlı gelinlik ayakkabısı seçimi yapabilirsiniz. Böylece oluşabilecek kazaların önüne geçmiş olacaksınız.

GELİN AYAKKABISI MATERYALLERİ

Gelin ayakkabısı tasarımlarında deri, süet, saten ve dantel gibi materyaller tercih edilmektedir. Eğer bir kış düğünü organize ediyorsanız süet ayakkabı seçebilirsiniz. Deri, süet, rugan kullanılan gelin ayakkabılarında esneme payı yoktur. Bu nedenle gelinlik ayakkabısı alınırken ayakkabının dar veya bol olmamasına ve ayağa tam oturmasına dikkat edilir.

RENK

Gelin ayakkabısının rengi, genellikle gelinlikle aynı renkte olması gerekir. Ayakkabı almaya giderken gelinliğinizden küçük bir parçayı yanınızda bulundurursanız mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

HAVA ŞARTLARI

Gelin ayakkabısı seçiminde iklim şartlarının göz önünde bulundurulması gerekir. Yaz düğünü için ucu açık modeller seçilmesi gerekirken, kış düğünü için saten ayakkabılar ideal olacaktır. Eğer düğün kapalı mekanda yapılacaksa ipek ayakkabılar gelinlik ayakkabısı için doğru seçim olacaktır.

MEKAN ÖZELLİKLERİ

Düğün yapılacak özellikleri de gelin ayakkabısı seçilirken göz önünde bulundurulmalıdır. Mekanın yumuşak, kumluk ya da topraksa bu durumda topuklu ayakkabı seçiminden uzak durmak gerekir.

RAHATLIK

Gelinlik ayakkabısı seçilirken ayakkabının rahatlığı çok önemlidir. Hangi tarz seçim yaparsanız yapın, ayakkabıyı mutlaka prova yaparak deneyin. Ayağınızı rahatsız etmediğinden emin olun.

ZAMAN

Gelinlik ayakkabısı gelinlik boyu ayarlaması yapılmadan önce alınmalıdır. Gelinliğin gelin ayakkabısına göre yapılabilmesi için önce ayakkabının sonra gelinliğin ölçülmesi doğru olacaktır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler