Doğru Perde Seçmenin Püf Noktaları Doğru Perde Seçmenin Püf Noktaları

Doğru Perde Seçmenin Püf Noktaları

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan perde, doğru şekilde seçildiğinde ideal ev dekorasyonunu oluşturmayı sağlıyor.

Perde seçerken öncelikle hangi amaçla perde alacağınızı bilmeli ve o amaca göre seçim yapmalısınız. Amacınızı belirledikten sonra perde seçmenin püf noktalarından yardım alabilirsiniz.

RAHAT BİR MEKAN İÇİN

Mekanınızda konforlu ve rahat bir ortam oluşturmak istiyorsanız buruşuk ve dalgalı keten perde tercihi yapabilirsiniz. Pamuksu yüzeye sahip perdeleri de rahatça seçebileceğiniz bu dekorasyon için yün karışımı perdeleri de tercih edebilirsiniz.

MODERN BİR MEKAN İÇİN

Modern görünümlü bir ortam oluşturacaksanız kadife ya da ipek perdelerden seçim yapabilirsiniz. Bu seçimlerinize alternatif olarak suni ipek kumaş perdeler çözüm olacaktır. Perdelerinizin temizliğinde ise kuru temizleme doğru seçenektir.

DESENLER VE BASKILAR

Mobilyalarınız desenliyse bu durumda perdede rustik kullanımı doğru olacaktır. Eğer mobilyalarınız düz tasarıma sahipse bu durumda perdelerinizi desenli olacak şekilde seçmeniz doğru olacaktır. Perdelerinizin çok çarpıcı olmaması için şal desenli perdeleri ve küçük desenli perdeleri tercih edebilirsiniz.

RENK UYUMUNA DİKKAT

Her ne kadar doğru kumaşı seçmiş olsanız da, bu ideal ortamı oluşturabileceğiniz anlamına gelmiyor. Perde rengini duvar rengine yakın tonlarda seçmek, odanızda uyumlu bir görüntü oluşturmayı sağlayacaktır. Mekanınızda gözü yorucu bir ortam olmaması için perdenizin koyu renk tonlarında olmamasına özen gösterin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler