Doğu Ekspresi Rotaları, Özellikleri ve Ayrıcalıkları

Doğu Ekspresi Rotaları, Özellikleri ve Ayrıcalıkları

Tren yolculuğunu bir tatil aktivitesine dönüştüren Doğu ekspresi rotaları, özellikleri ve ayrıcalıkları ile özgün bir seyahat seçeneği sunuyor.

Ankara'dan Kars'a uzanan rayları ile uzun soluklu bir yolculuk keyfi sunan Doğu Ekspresi, harika manzaralar ve konforlu özellikleri ile 1080 km boyunca unutulmaz anlar yaşatıyor.

KALKIŞ SAATLERİ VE ROTA BİLGİLERİ

Ankara'dan 18.00 da kalkan Doğu Ekspresi, Kars'tan 08.00'de kalkmaktadır. Haftanın her günü gerçekleştirilen seferler yaklaşık 1 gün sürüyor.

Ankara-Kars yönünde giden ekspres, 00.48'de Kayseri'de, 04.19'da Sivas'ta, 10.32'de Erzincan'da, 4.32'de de Erzurum'da oluyor. Sabah 08.26'da Kars'a ulaşıyor.

Kars Ankara yönünde giden ekspres 12.10'da Erzurum'da, 16.06'da Erzincan'da, 22.18'de Sivas'ta, 01.48'te Kayseri'de ve son olarak 19.20'de Ankara'da oluyor.

VAGON SEÇENEKLERİ

Pulman Vagon: Kısa süreli yolculuklar için ideal tercih olan pulman vagonlar 2+1 koltuk tasarımına sahiptir.

Örtülü Kuşetli Vagon: Yataklı vagonlara kuşet adı veriliyor. 4 kişilik kapasiteye sahip bu bölümlerdeki koltuklar, yatağa dönüşebiliyor.

İki Yataklı Vagon: Çiftler için iyi bir seçenek olarak öne çıkan iki yataklı vagonlarda, geniş kullanım alanlarının olması rahat bir yolculuk sağlıyor.

DOĞU EKSPRESİ YOLCULUĞU ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Planlama: Tren yolculuğu öncesi seyahat planlaması yapmalısınız. Dönüş için tren havayolunu tercih edecekler, yolculuk öncesi biletlerini almalılar.

Konaklama: Kars'a vardıktan sonra konaklama için otel bulmanız gerekecek. İster yolculuk öncesi ister de Kars'a gelince küçük bir araştırma yaparak konaklama yerinizi belirleyebilirsiniz.

Doğu Ekspresi tren bileti: Doğu Ekspresi biletlerinin 15 gün önce satışa sunulduğu bilgisi var. Ancak zaman zaman bu süre esneyebiliyor. Siz 1 ay öncesinden bilet almak en doğrusu olacaktır.

YANINIZDA BULUNMASI GEREKEN EŞYALAR

Yolculuk öncesi sıkı bir alışveriş yapmalısınız. Uzun soluklu tren yolculuğu için zevkinize göre gıda çantası hazırlayabilirsiniz.

Yastık, küçük battaniye ve konforu artıracak malzemeleri yanınıza almalısınız.

Müzik dinlemek için bol bol zamanınız olacak. Kendinize güzel bir müzik dosyası oluştursanız iyi olur.

Kitap okumak için de yeterince vaktiniz olacak. Çok fazla olmasa da yanınızda 2-3 seçme eser bulunması yolculuğunuzu daha keyifli hale getirecektir.

Doğu ekspresinde internetbağlantısı olmadığı için internet paketinizi yenilemenizi tavsiye ederiz. Sosyal medya paylaşımları yapmak istediğinizde internet sorun yaşamak canınızı sıkabilir.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.