Doğum Yapan Kadının Hemşireler Tarafından Darp Edilmesiyle İlgili Soruşturma Başlatıldı

Diyarbakır'da, hamile kadının doğumda bağırdığı için ebe ve hemşireler tarafından darp edilip hakarete uğradığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır'da, hamile kadının doğumda bağırdığı için ebe ve hemşireler tarafından darp edilip hakarete uğradığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yapılan açıklamada, inceleme neticesine ihmal ya da kusur tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemlerinin uygulanacağı bildirildi.

HAMİLE KADIN BAĞIRDIĞI İÇİN DARP EDİLİP HAKARETE UĞRADI

Diyarbakır'da hamile kadın, gece hastaneye kaldırıldı. Sabaha kadar sancı çeken kadın, bağırdığı için ebe ve hemşireler tarafından darp edilip hakarete uğradı. Kadının babası, başhekimlik ve polis merkezine şikayette bulundu.

"KUSUR TESPİT EDİLMESİ HALİNDE YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK"

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Hamile kadına doğum esnasında darp iddiası" başlığıyla basında yer alan haberdeki iddialar üzerine Diyarbakır Sağlık Müdürlüğünce ilgililere yönelik inceleme başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, inceleme neticesine ihmal ya da kusur tespit edilmesi halinde gerekli yasal işlemlerinin uygulanacağı bildirildi.

PERSONEL DOĞUM SALONUNDAKİ GÖREVİNDEN ALINDI

İnceleme süresince adı geçen personelin doğum salonundaki görevinden alındığı kaydedildi.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.